poniedziałek, 19 czerwca 2017

#UwolnijKsiążki

#UwolnijKsiążki
Każdy z nas na swoich półkach ma książki, których od lat nie czyta lub wie, że po nie nie sięgnie lub takie, które chciałby w jakiś szczególny sposób polecić innym, dlatego każdego z Was zachęcam do uwolnienia książek. Niech wędrują z rąk do rąk, niech cieszą ludzkie umysły, dają chwile wytchnienia, bawią, uczą. Zachęcam Was do aktywnej wymiany książek, promowania takich akcji we własnych okolicach, ogłaszania na blogach akcji uwalniania książek w imię promocji czytelnictwa w Polsce.
Prowadzona przez mój blog akcja „Uwolnij książki” będzie obejmowała miasto, w którym mieszkam, czyli Górę w województwie dolnośląskim. Będę regularnie na fp Górowianka publikowała listy książek, które można sobie wybrać. To nie będzie konkurs, więc nie będę losowała. Będę przekazywała książki tym, którzy będą zainteresowani czytaniem sobie i swoim dzieciom i będą gotowi polecić te książki swoim znajomym, aby książki nie lądowały na półkach, ale wędrowały z rąk do rąk.
Aby wziąć udział w akcji należy na swoim profilu opublikować tę informację o akcji. Po otrzymaniu książki dodać na fb zdjęcie książki z podpisem: #UwolnijKsiążki @Górowianka, a po przeczytaniu, przekazać dalej i poprosić o kontakt ze mną. Osoba, która dostanie książkę również powinna udostępnić informację o akcji, dodać na fb zdjęcie książki z podpisem: #UwolnijKsiążki @Górowianka, po przeczytaniu, przekazać dalej i poprosić o kontakt ze mną. Będę notowała ile osób przeczytało konkretną książkę.
Po roku zrobię podsumowanie ile osób przeczytało określoną książkę, ile książek udało nam się wspólnie przeczytać i wzajemnie sobie polecić
Nauczycieli zachęcam do wprowadzenia godzin, na których będą czytane najciekawsze fragmenty książek, uczniowie wzajemnie będą sobie polecali nowości, zachęcać do wymiany.
Jeśli macie książki, które chcielibyście dołączyć do tej akcji zapraszam do kontaktu.
Zdjęcia książek biorących udział w akcji będą codziennie publikowane na fp Górowianka​ i znakowane #UwolnijKsiążki
Aby łatwiej było odnaleźć książki z tej akcji wystarczy w wyszukiwarkę facebooka wpisać #UwolnijKsiążki i wyświetlą się wszystkie. W ten sposób będzie też łatwo namierzyć osobę posiadającą książkę, która Was interesuje i poprosić o podanie po zakończeniu czytania.
Wśród lektur pojawią się książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz