sobota, 14 kwietnia 2018

Popisz się talentem 2018

Z radością informujemy, że 4 kwietnia startuje druga edycja ogólnopolskiego konkursu literackiego dla uczniów szkół podstawowych „Popisz się talentem”.  Hasło tegorocznej edycji to „Przygoda w małej ojczyźnie”, a na prace dzieci czekamy do 27 kwietnia.

Pamiętamy, że zeszłoroczna edycja konkursu wzbudziła Pani zainteresowanie. W tym roku - na prośbę uczniów i nauczycieli – postanowiliśmy ogłosić jego drugą edycję. Wszystkie najważniejsze założenia pozostają bez zmian: udział jest bezpłatny,  a laureatów czeka prawdziwy literacki debiut pod okiem ekspertów z Nowej Ery, Świerszczyka i PS IBBY! Zmienił się natomiast typ zadania konkursowego. W tym roku nie dostarczamy dzieciom początków historii, lecz zachęcamy do samodzielnego napisania całości. Wierzymy, że taka twórcza autonomia dodatkowo zmotywuje uczniów do udziału w konkursie. Tegoroczne zadanie konkursowe opublikujemy 4 kwietnia na stronie konkursu www.nowaera.pl/popiszsietalentem

Konkursowe jury w składzie: Monika Hałucha (PS IBBY), Małgorzata Jankowska (Nowa Era), Małgorzata Węgrzecka (Świerszczyk) i Rafał Witek (pisarz dziecięcy) będzie rozpatrywać nadesłane prace w podziale na dwie grupy wiekowe: I-III klasa oraz IV-VII klasa. Tym razem wybierzemy aż 30 laureatów, których prace złożą się na pokonkursową książkę. Cały dochód ze sprzedaży publikacji przeznaczymy na wsparcie podopiecznych fundacji „Akademia przyszłości”.

Jeśli idea i założenia konkursu nadal budzą w Pani szybsze bicie serca, to bardzo prosimy o poinformowanie o nich na swoim blogu. Zapraszamy także do polubienia wydarzenia na FB. Dzięki temu będzie Pani mieć najszybszy dostęp do konkursowych aktualności, porad literackich znanych autorów i innych ważnych treści. Bądźmy razem – w ten sposób możemy zachęcić naprawdę dużo dzieciaków do podjęcia twórczej aktywności!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz