piątek, 12 czerwca 2015

Urszula Morga "Panda Bonia"http://www.wydawnictwobis.com.pl/product.php?id=1097
Urszula Morga, Panda Bonia, il. Bogna Pniewska, Warszawa „bis” 2015
Na pierwszy rzut oka panda Bonia to taka sama Panda jak wszystkie. Bonia jednak jest inna: jest niesamowicie uparta. Przez to brat musi ją bardzo długo szukać podczas zabawy w chowanego, bo ona nie lubi jej przerywać i bardzo się cieszy kiedy wygrywa. Ma on jednak ułatwione zadanie: Bonia nie wchodzi na drzewa, ponieważ nigdy nie chciało jej się tego nauczyć. W końcu jest niepowtarzalną pandą, czyli jedyną niepotrafiącą wspiąć się na drzewa.
Pewnego dnia Bonia podczas zabawy w chowanego siada w jamie, w której rozstanie z mamą porwaną przez sowę przeżywa mała szczekuszka. Panda Bonia jak na prawdziwą dobrą pandę przystało ma niesamowicie dobre serce i pragnie uratować ofiarę. Szczekuszka nabiera nadzieję na odzyskanie mamy i pokazuje gdzie ona się znajduje. Okazuje się, że jest ona w gnieździe na wysokim drzewie, na które mała panda nie potrafi się wspiąć. Na szczęście w tym czasie przybywa starszy brat i ratuje szczekuszką oraz inne zwierzęta, które trafiły do gniazda puchacza.
Od tamtej pory panda Bonia ćwiczy swoją nową umiejętność: wchodzenie na drzewa. I to nie dlatego, że jest jak inne pandy. Ona jest niezwykła i uczy się, żeby następnym razem móc samodzielnie pomóc.
„Panda Bonia” to świetna książka zarówno dla przedszkolaków, jak i dla uczniów szkoły podstawowej. Będzie ona świetnym pretekstem do rozmów dotyczących sensu nauki umiejętności i zdobywania wiedzy, które wydają nam się zbędne. Duża czcionka i piękne ilustracje zachęcą do samodzielnego czytania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz