środa, 17 czerwca 2015

Zbigniew Dobosz "Wycinanki. Małe gospodarstwo"http://siedmiorog.pl/male-gospodarstwo-wycinanki.html
Zbigniew Dobosz, Wycinanki. Małe gospodarstwo, Wrocław „Siedmioróg”2014
Ćwiczenie sprawności manualnej należy do bardzo ważnych elementów kształtowania mózgu oraz sprawności motorycznych. Podczas rysowania, pisania, składania elementów nasz mózg rozwija się, co zapewnia możliwość lepszego uczenia się, orientacji przestrzennej, manipulacji elementami, precyzji szczególnie potrzebnej w czasie pracy z wykorzystaniem nowych technologii.
Szczególnie pomocne są tu różnorodne modele rozwijające myślenie, analizę i wyobraźnię. Ćwiczenie warto rozpocząć od łatwych wycinanek, przy których składaniu nie potrzebujemy kleju.
U nas doskonale sprawdziły się wycinanki „Małe gospodarstwo domowe” Zbigniewa Dobosza pozwalające poznać zwierzęta. Zabawa elementami sprawia, że dziecko uczy się samodzielnego myślenia.
Blok przeznaczono dla dzieci od 4-6 lat, ale polecam go również nieco młodszym dzieciom z zaburzeniami rozwoju. Szczególnie przydatny jest podczas zabaw z dziećmi, które mają problemy z nazwami ogólnymi. Wówczas należy wykorzystać zdjęcia, figurki plastikowe i te papierowe z bloku. Zadanie dziecka polega na grupowaniu tych samych i wydawanie ich odgłosów, a kiedy nauczą się mówić nazywaniu ich, wydawaniu odgłosów i grupowaniu.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz