Etykiety

piątek, 19 czerwca 2015

Jim Davis "Garfield. Myszołap"

http://siedmiorog.pl/garfield-myszolap.html
Jim Davis, Garfield. Myszołap, il. kadry z filmu animowanego, tł. Ewa Mirkowska, Wrocław „Siedmioróg” 2010
Koty to dość specyficzne zwierzęta: nie chcą się nikogo słuchać, mają własne zdanie, chadzają własnymi drogami, kochają się lenić, są wybrednymi smakoszami i pozwalają się wielbić. Z tego powodu wszelkie książki o nich są pełne tej zadziornej osobowości. Taka właśnie jest kolejna część przygód Garfielda wcielającego się w rolę Myszołapa. Nie ma nic gorszego niż zmuszanie kota do robienia czegoś wbrew jego naturze i wyjadania mu jedzenia, a to właśnie pojawi się w tych przygodach. Ten przebiegły rudy kocur jak zwykle wybrnie z całej sytuacji obronnym pazurem.
Wielkim plusem publikacji są piękne ilustracje znane dzieciom z kreskówek, niewielka ilość tekstu i duża czcionka zachęcająca małych czytelników do udawania się w świat książkowych przygód.
Garfield. Myszołap” to doskonała lektura dla wszystkich małych miłośników zwierząt. Książka ta uzupełnia sporą lukę w literaturze skierowanej do chłopców, którzy nie są zainteresowani bogatą ofertą opowieścią o księżniczkach i wróżkach. Jest to też świetna lektura dla dziewczynek chadzających własnymi ścieżkami, dlatego polecam wszystkim przedszkolakom oraz uczniom pierwszych klas szkoły podstawowej.
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza