Etykiety

środa, 24 czerwca 2015

O. Kuzovkov "Masza i Niedźwieź. Wielkie pranie"

O. Kuzovkov, Masza i Niedźwieź. Wielkie pranie, il. I. Trusov, tł. Zbigniew Dmitroca, Warszawa „Egmont” 2015
Na kolejne odsłony Maszy zawsze czekamy z niecierpliwością, a później przez kilka dni (co u nas jest wielkim sukcesem) czytamy i przeglądamy. Do naszej kolekcji książek o tej małej, roześmianej i bardzo aktywnej bohaterce trafiła czytanka z dużymi naklejkami, przez co jest ona bardziej atrakcyjna.
Masza jak na wielką odkrywczynię świata przystało w „Wielkim praniu” dopada nieuważną świnkę (inne domowe zwierzęta w porę się schowały), przebiera prosiaka za bobasa, pakuje do dziecięcego wózka i pędzi do Niedźwiedzia, by tam ugotować dla prosiaczka kaszkę. Przy okazji oczywiście kilka razy się brudzi, niedźwiedź pierze jej sukienkę i szyje kolejne. Masza może się stroić w różnokolorowe stroje i beztrosko brudzić, ale nawet niesamowicie cierpliwy i kochający miś może mieć tej pracy po dziurki w nosie. Przebiera Maszę w pieluchę, wsadza do wózka i każe prosiakowi zawieźć do domu.
Niedługa czytanka wzbogacona interesującymi ilustracjami z rosyjskiej bajki przyciąga dzieci. Polecam wszystkim przedszkolakom.
Książka ta doskonale urozmaica zabawę polegającą na dopasowywaniu kształtów, spostrzegawczość, motorykę małą i koordynację. Przyklejenie dużych naklejek nie jest łatwe, ale też nie jest ich tak dużo, żeby dziecko mogło się znudzić. Można też wolne przestrzenie pokolorować, a pięknymi naklejkami ozdobić dziecięcy pokój.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza