Etykiety

środa, 24 czerwca 2015

Ramona Nadobnik-Piętka "O brudnych rączkach" i "O skaleczonym paluszku"

Ramona Nadobnik-Piętka, O brudnych rączkach. O skaleczonym paluszku, il. Maria i Wojciech Wejner, Poznań „bajdaraj” 2015
Rany powstające przez nieuwagę i brudne ręce,o których myciu trzeba przypominać to norma. Zabawa i jedzenie smakołyków są tak ważne, że nie można ich odkładać na później, a praca tak wciągająca, że nie sposób zachować ostrożność i robić wolniej.
O skaleczonym paluszku” to niewielka książeczka z pięknymi ilustracjami oraz wierszykiem przedstawiającym dzieciom to, co jest im znane: przygotowywanie laurek. Każdy chce, aby jego mama była zachwycona pracą, dlatego kolorują, malują, a pies Grześ nawet wycina. Tak pięknie ozdabiał pracę, że nawet nie zauważył nieostrożnego cięcia, przez co się skaleczył. Przyjaciele opatrzyli mu ranę i na przyszłość będzie wiedział, że nożyczkami trzeba bawić się bardzo ostrożnie.
O brudnych rączkach” przybliża małym czytelnikom znany im probem niechęci do mycia rąk. Truś Piortuś po zabawie w piaskownicy biegnie do budki z lodami i nim jego przyjaciele umyją ręce on już delektuje się swoimi. Radość jednak nie trwa długo, ponieważ w piasku znajdowały się bakterie, które sprawiły, że Piotrusia rozbolał brzuch, przez co musi pić nielubiane przez siebie gorzkie ziołowe herbatki.
Książeczki wydawnictwa bajdaraj bardzo dobrze sprawdzają się w pracy z przedszkolakami. Przybliżają im sposoby właściwego zachowania, prosto tłumaczą świat oraz zabierają w świat pięknych ilustracji.
My bardzo lubimy książeczki tego wydawnictwa. Poza tymi czytankami polecam również ćwiczenia pozwalające przygotować przedszkolaków do szkoły i wprowadzające dzieci do nauki pisania.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza