Etykiety

środa, 29 października 2014

Piotr Nisztor "Jak rozpętałem aferę taśmową"http://www.wydawnictwofronda.pl/jak-rozpetalem-afere-tasmowa
Piotr Nisztor, Jak rozpętałem aferę taśmową, Warszawa „fronda’ 2014
Przekrętów w naszym kraju jest całe mnóstwo: od najniższego szczebla do najwyższego. Im wyżej postawione osoby, które wykorzystują swoja władze tym bardziej ich zachowanie szkodzi naszemu społeczeństwu. Co jakiś czas pojawiają się życzliwi ludzie i sprytni dziennikarze, którzy zamiast pisać o kolejnych ofiarach wypadków, niegustownej sukience aktorki itd. itp. zajmują się konkretnymi problemami w naszym kraju: piszą o zachowaniach polityków i szefów państwowych firm. Zwykle wybucha wówczas kolejna afera, która wymaga dokładniejszego przyjrzenia się sprawie przez prokuraturę i media.
Tak było i w przypadku afery taśmowej rozpętanej przez Piotra Nisztora, podczas której niekoniecznie zajmowano się problemami, które były istotne, ale raczej dyskusją nad możliwością nagrywania naszych władz. Wszystko po to, by odciągnąć dyskusje od spraw naprawdę istotnych.
Książka jest skierowana do wszystkich, którzy zagubili się w labiryncie dziwnych dyskusji i chcą poznać kulisy afery z jej głównymi problemami. „Jak rozpętałem aferę taśmową” Piotra Nisztora to lektura bardzo przystępna, napisana prostym językiem i pokazująca klatka po klatce wydarzenia, które przyczyniły się do wybuchu afery i później jej towarzyszyły. Młodym dziennikarzom lub osobom marzącym o takiej ścieżce kariery może ona uświadomić jak wygląda praca i z jakimi zagrożeniami się wiąże.
Książka skierowana jest dla osób interesujących się polityką i gospodarka naszego kraju. Na pewno znajdą tam więcej wiedzy na temat funkcjonowania naszych służb i urzędników niż tylko te związane z aferą. Nie zabraknie tam bardzo interesujących urywków rozmów naszych władz. „Jak rozpętałem aferę taśmową” pozwoli czytelnikowi spojrzeć na wydarzenia z perspektywy widza, który ma do czynienia z konkretnymi materiałami, a nie licznymi wypowiedziami dziennikarzami wokół sprawy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz