Etykiety

niedziela, 22 lipca 2018

"My Little Pony. Przyjaźń na zawsze" tom 3

„My Little Pony: Przyjaźń to magia” jako serial animowany zdobył wielu miłośników wśród młodych widzów i przyczynił się do powstania kolejnych sezonów oraz serii. "My Little Pony. Przyjaźń na zawsze" to kolejna odsłona przygód znanych przez wszystkich kucyków. Jednak historia bohaterów nie zaczęła się od filmów lub komiksów (jak zwykle to bywa), ale od zabawek: figurek zaprojektowanych przez Bonnie Zacherle. Kucyki charakteryzowały się kolorowymi ciałami, długimi, kolorowymi grzywami i ogonami wykonanymi z nylonowych włosów oraz znaczkami na bokach. Od czasu powstania pierwszych figurek ich wygląd kilka razy ulegał zmianie, a ostatnia „poprawka” wiąże się z powstaniem serialu i komiksów opartych na serialu, który stworzyła Lauren Faust, znana też z „Atomówek” i „Domu dla zmyślonych przyjaciół pani Foster”. Posiadający elementy humorystyczne i pouczające serial przyciąga wielu widzów nie tylko wśród dzieci.
Jego akcja skupia się wokół Twilight Sparkle, młodym jednorożcu lubiącym uczyć się magii pod okiem księżniczki Celestii panującej nad Equestrią. Jej pomocnikiem jest młody smok Spike. Kiedy przychodzi czas na poznanie najważniejszej tajemnicy magii: magii przyjaźni, księżniczka wysyła swoją uczennicę do Ponyville, gdzie ma za zadanie znaleźć sobie przyjaciół i raz w tygodniu pisać list z informacją czego się nauczyła. Nie zabraknie tam walk z siłami ciemności, zabawy, organizowania ważnych wydarzeń. Dzięki temu kolekcja opowieści o bohaterach animowanego serialu „Little Pony” regularnie poszerza się o nowe przygody, które bardzo szybko trafiają do książek i nowych serii komiksów. Kucyki wykorzystano również do stworzenia filmów animowanych. Wszystkie te odsłony charakteryzują barwne kadry, w których przesłodzone ilustracje i pozytywna akcja bardzo dobrze przyciągają wzrok małych czytelników. Wielkim plusem jest zróżnicowanie bohaterów, ich zainteresowań, dzięki czemu dostajemy żywy, przekonujący obraz.
W trzecim tomie „My Little Pony. Przyjaźń na zawsze” znajdziemy cztery pouczające przygody o pomaganiu, wyzbywaniu się uprzedzeń, uczeniu się cierpliwości i łagodności oraz ćwiczeniu silnej woli. Autorzy pokażą czytelnikom jak niesamowicie ważna jest tolerancja, współpraca i rozwijanie własnych umiejętności.
„Babcia i bracia Flim Flam” to opowieść o zrzędliwej babci, której postępowy Jabłkon się nie podoba. Jednak, kiedy na festiwalu znajdzie misje w sam raz dla niej i zmieni nastawienie paru bohaterów do siebie odkryje, że był to udany dzień.
„Fluttershy i Iron Will” to opowieść o niesamowicie cierpliwej klaczce opiekującej się zwierzętami i udzielającej rad groźnemu trenerowi osobistemu, który pragnie się zmienić dla rodziny. Jak zwykle wielka miłość, wiara w innego pozwala jej odnieść sukces.
„Rainbow Dash i Spitfire” przeniesie nas do szkoły kucyków. Zobaczymy w niej dwa modela nauczania i szybko odkryjemy, że empatia, cierpliwość i umiejętność poświęcenia uwagi uczniom przynoszą zaskakujące efekty.
W „Pinkie Pie i Twilight Sparke” poruszono ważny temat odpowiedzialności za własne decyzje i czyny. Pinkie Pie prosi przyjaciółkę, aby pomogła jej w diecie. Im bardziej Twilight Sparkle się stara tym przebieglejsza staje się Pinkie Pie w folgowaniu swojej słabości. Dopiero uświadomienie jej, że tylko od niej zależy czy będzie jadła czy nie sprawia, że bohaterka zmienia podejście.
Pod płaszczykiem słodkich i lekkich opowieści kryją się bardzo poważne tematy.  Wyraziści bohaterowie sprawiają, że przygody stają się bardzo prawdopodobne i bliskie naszemu życiu. Mimo, że „My Little Pony” nie aspiruje do komiksów moralizatorskich to mamy tu pokazane piękne wzorce, dzięki którym świat byłby lepszy.
Autorzy tomu oferują nam prostą akcję z kilkoma zwrotami oraz zaskakującymi pomysłami na rozwiązanie problemów sprawia, że dzieci chętnie czytają komiks. Estetyczne ilustracje, ładne kolory, bohaterowie przeżywający różne emocje, prosta kreska – wszystko to sprawia, że jest to przyjemna lektura, dlatego polecam nie tylko miłośnikom kucyków. Warto po niego sięgnąć, kiedy dziecko niechętnie siada z książką w ręku. Polecam.








Brak komentarzy:

Prześlij komentarz