Etykiety

środa, 28 września 2016

Iwona Radziszewska "Skazani na sukces. Jak wytrenować swój mózg i zdobyć pracę marzeń"Iwona Radziszewska, Skazani na sukces. Jak wytrenować swój mózg i zdobyć pracę marzeń, Warszawa „The Facto” 2016
Nasi dziadkowie pamiętają wspaniałe czasy, kiedy przez całe życie pracowali w jednym miejscu na umowę o pracę, nie musieli przeprowadzać się, podnosić kwalifikacji, a do tego „państwo dawało pracę po zakończeniu szkoły”. Były to czasy niedoboru elit. Niewielka ilość absolwentów nielicznych państwowych uczelni wyższych miała zapewnione zajęcie. Młodzi, nieelastyczni, bazujący tylko na zdobytej w czasie nauki wiedzy ludzie mogli spokojnie iść na osiem godzin do pracy i każdego miesiąca otrzymać wypłatę.
Pokolenie naszych rodziców musiało już borykać się ze zmianami i koniecznością walki o swoją pozycję na rynku pracy. Czas transformacji był okresem wielkich sukcesów i porażek. Duże szanse, zmieniające się warunki oraz nisze pozwalały na rozwijanie kolejnych biznesów. My należymy do pokolenia, które nie wie, co to stabilna praca na etat. Skończone studia nie gwarantują już zatrudnienia. Musimy się doskonalić, dokształcać, zmieniać, przemeblowywać własne życie, uczyć się nowego sposobu patrzenia na siebie i swój potencjał. Do tego wymaga się od nas znajomości języków, otwartości na podróże, mobilności.
„Skazani na sukces. Jak wytrenować swój mózg i zdobyć pracę marzeń” Iwony Radziszewskiej wprowadza czytelników w skomplikowany świat kariery zawodowej, własnego nastawienia, umiejętności godzenia życia rodzinnego z pracą, umiejętności odcinania się od stereotypów. Autorka pozwala nam zrozumieć jak bardzo zmiany wpływają na nasze życie, w jaki sposób mogą one być dla nas szansą oraz pozwolą na podniesienie wydajności pracy. Monotonia sprawia, że po latach pracujemy mniej wydajnie. Możemy to zmienić na wiele sposobów. Najprostszym jest zmiana pracy lub stanowiska pracy, dążenie do awansu, patrzenie na swoje zajęcia jak na wyzwanie. Zaznacza także, że bardzo ważne są w naszym życiu porażki. Umiejętność odpowiedniego analizowania popełnionych błędów pozwoli nam na uniknięcie ich w przyszłości. Szczerość wobec siebie, regularny rachunek sumienia, wytyczanie celów, wyrabianie sobie pozycji, umiejętność przyciągania pracodawców sprawią, że zyskamy nie tylko zajęcie przynoszące dochód, ale pracę, która będzie naszą pasją. Iwona Radziszewska – jak wielu innych specjalistów – zaznacza, aby w czasie poszukiwań być odważnym, pomysłowym i skupić się na kilku wybranych firmach oraz stanowiskach, na których będziemy się dobrze czuć.
„Skazani na sukces” to bardzo dobry poradnik dla wszystkich. Mogą po niego sięgnąć zarówno gimnazjaliści i licealiści zastanawiający się jaka drogę w życiu obrać, jak i absolwenci uczelni oraz ludzie od lat pracujący i z jakiś powodów nieodczuwający satysfakcji z pracy. Odmienne spojrzenie na siebie, tworzenie swojego wizerunku, uważne i samodzielne kreowanie naszego wizerunku pozwoli na odnalezienie swojego miejsca na rynku pracy. Ponadto nie zabraknie w nim wielu elementów motywacyjnych. Opowieści o ludziach, którzy mieli problemy, borykali się z rutyną, zmęczeniem, rosnącą wagą, wzrostem złego samopoczucia i ich historie wychodzenia z takich sytuacji pozwolą czytelnikowi dostrzec własne problemy z innej perspektywy.
Do mnie najbardziej przemówiła opowieść o dziewczynie, która pod wpływem wypadku miała uszkodzony mózg. To sprawiło, że wszyscy dookoła przekonywali ją, aby nie kończyła studiów, ponieważ jest to ponad jej możliwości, które lekarze dokładnie określili. Upór sprawił, że udało jej się dostać. Jednak ta opinia innych pokutowała w jej umyśle. Dopiero wsparcie pani profesor, rada o graniu bycia świetnym całkowicie odmieniła jej życie. Z czasem zaczęła wierzyć w siebie, skończyła studia doktoranckie i sama mogła pomóc osobom podobnym do siebie.
Z jednej strony poradnik nie wnosi nic nowego. Znajdziemy w nim to wszystko, co w innych podobnych poradnikach, a z drugiej sposób opowiadania, opisywania poszczególnych problemów sprawia, że czytelnik może wyciągnąć więcej wniosków. Kiedy starsi doradcy sukcesu mówią, aby nie marnować czas na nowe media Iwona Radziszewska dostrzega ich potencjał i przytacza interesujące sposoby szukania pracy.
"Skazani na sukces” to idealna lektura dla wszystkich, którzy chcą czuć się odpowiedzialni za własne życie. Polecam!
Patronat medialny z:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz