czwartek, 9 lipca 2015

Alvaro Fernandez, Elkhonon Godberg, Pascale Michelson "Fitness mózgu"Alvaro Fernandez, Elkhonon Godberg, Pascale Michelson, Fitness mózgu, tł. Małgorzata Guzowska, Warszawa „PWN” 2015
Badania pokazują, że wykorzystujemy zaledwie 2% potencjału naszego mózgu. Jak zoptymalizować wykorzystanie tego niezwykłego organu, od którego zależy nasze życie i zdrowie? Większość chorób powstaje w naszej głowie. To od funkcjonowania mózgu zależy jak rozwijają się dzieci, jaki tryb życia prowadzą dorośli oraz na ile są samodzielni w czasie jesieni życia. Wiele osób marzy o optymalizacji mózgu, przeprogramowaniu uwalniającemu od chorób, trosk, ograniczeń.
Autorzy przybliżają teorie dotyczące funkcjonowania mózgu, sposobów polepszenia funkcjonowania, obalają wiele mitów, wskazują, dlaczego w kontakcie z informacjami z mediów warto zachować zdrowy rozsądek i skąd czerpać wiedzę. Liczne rozmowy ze specjalistami pokazują nam jak bardzo temat poprawy funkcjonowania najważniejszego organu w ciele jest jeszcze niezgłębiony i jak wiele już wiemy.
„Fitness mózgu” składa się z dziewięciu rozdziałów, z których dowiemy się czym jest mózg, jak być trenerem, a nie pacjentem, jak dbać o swoje samopoczucie, jak się odżywiać, by być w najlepszej formie, jak gimnastykować mózg, dlaczego warto dbać o relacje społeczne, jak zarządzać stresem. Wszystkie te elementy są ważne do funkcjonowania mózgu, od którego aktywności zależy nasze zdrowie.
Książkę polecam wszystkim zainteresowanym badaniami nad optymalizacją funkcjonowania mózgu i zdrowiem do późnych lat. W książce nie znajdziemy gotowych przepisów, ale jedynie wskazówki, gdzie i jakich informacji szukać, jakie istnieją teorie, co może wpływać na funkcjonowanie mózgu. Możemy jedynie na podstawie dotychczasowych badań polepszyć pracę swoje życie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz