piątek, 17 lipca 2015

Daphne Kinga "Dziesięć rzeczy, które powinniście zrobić gdy życie wam się rozpada"Daphne Kinga, Dziesięć rzeczy, które powinniście zrobić gdy życie wam się rozpada, tł. Grażyna Waluga, Warszawa „Fronda” 2015
W chwilach kryzysów zapominamy i zdrowym rozsądku. Życie nam się wali, a my patrzymy na to bezradni i nie pozwalamy sobie na emocje, bo przecież trzeba dobrze się trzymać, cieszyć się życiem, tworzyć pozory, nie zatruwać innych własnymi problemami, z którymi pozostajemy sami.
„Dziesięć rzeczy, które powinniście zrobić gdy życie wam się rozpada” to z jednej strony bardzo typowy poradnik, a z drugiej zostajemy wprowadzeni w świat tragedii innych ludzi, ich zmagań się z otoczeniem. Autorka bardzo dokładnie tłumaczy nam w jaki sposób muszą przebiegać poszczególne etapy radzenia sobie z trudnościami.
W poradniku znajdziemy takie kroki jak: płacz, pozbywanie się nawyków, próbowanie innych rzeczy, nauka rezygnacji, pamiętaniu o sobie, wytrwałości, integracje straty, życie prostym życiem, szukanie miłości i spokoju ducha. Wartość poradnika nie stanowią jednak te hasła, ale w jaki sposób autorka podeszła do nich.
Książkę polecam wszystkim, którzy nie radzą sobie z problemami. Szczególnie przydatna powinna być dla nastolatków, którzy już powoli wchodzą w dorosłe życie, ale jeszcze nie nauczyli się, w jaki sposób radzić sobie z emocjami, które w tym wieku wyolbrzymiają wszystkie przeciwności losu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz