niedziela, 12 lipca 2015

Agnieszka Frączek "Sprężynek na tropie tajemnic. Ekologia"

http://www.wydawnictwobis.com.pl/product.php?id=1068
Agnieszka Frączek, Sprężynek na tropie tajemnic. Ekologia, il. Jolanta Richter-Magnuszewska, Warszawa „bis” 2015
Eko-dziecko w świecie pełnym plastiki, sztucznego jedzenia, śmiecenia, zapatrzenia w siebie i swoje prawa jest zjawiskiem pięknym i niezwykłym. Antek należy do uczniów posiadających wyobraźnię, zdolności manualne, ciekawość świata, a do tego od najmłodszych lat uczy się odpowiedzialności za swojego pupila, co przejawia się nie tylko w karmieniu, ale i sprzątaniu na ulicy po nim. Antek jest w końcu dużym i mądrym chłopakiem i wie, że odpowiedzialność za stan naszej planety ponosimy wszyscy, a szczególnie dorośli uczący dzieci odpowiednich zachowań, neutralizujący skutki przemysłu i urbanizacji.
Od głównego bohatera (Sprężynka) dzieci dowiedzą się dlaczego bardzo ważna jest segregacja śmieci i oddawanie lub sprzedawanie innym sprawnych sprzętów; jak zachować się w lesie; dlaczego grzyby też trzeba chronić, a deszcz jest bardzo potrzebny.
Opowieść przeplatana jest ciekawymi wierszykami, wzbogacona ładnymi ilustracjami. Dużym plusem jest też większa czcionka oraz śliska, twarda okładka.
„Sprężynek” to interesująca opowieść o odkrywaniu świata przez ludzika zrobionego ze sprężyny znalezionej na dnie szuflady. Polecam wszystkim przedszkolakom i uczniom pierwszych klas szkoły podstawowej. Książka zachęci dzieci do samodzielnego zdobywania wiedzy o świecie, przyglądania się otoczeniu z uwagą.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz