czwartek, 2 lipca 2015

Julia Knop "W co wierzą katolicy"https://www.swietywojciech.pl/Ksiazki/Poradniki/Prawo-i-praktyka-koscielna/W-co-wierza-katolicy
Julia Knop, W co wierzą katolicy. Najkrótszy przewodnik po wierze i praktykach religijnych Kościoła katolickiego, tł. Andrzej Marniok, Poznań „Święty Wojciech” 2015
„W co wierzą katolicy” to świetny przewodnik po wierze bardzo dobrze przybliżający osobom wierzącym i niewierzącym źródła i zakres wiary. Nie zabraknie w nim objaśnień do popularnych modlitw, tłumaczenia kalendarza (roku liturgicznego), znaczenia sakramentów oraz pokazania, jakiego rodzaju obrządkiem przejścia są. Poza sprawami modlitwy i wierzeń czytelnik odkryje, w jaki sposób i dlaczego w taki, a nie inny sposób zorganizowano miejsca spotkań wiernych (kościoły).
Bardzo interesującym dla mnie był rozdział przybliżający relacje społeczne, w której rodzina należąca do wspólnoty parafialnej jest najmniejszą jednostką wprowadzającą nowych członków w życie religijne.
Chrześcijaństwo (a szczególnie katolicyzm) z punktu widzenia tej ksiązki wydaje się bardzo piękną ideą głoszącą życie w jedności, poszanowaniu bliźniego, miłości bliźniego i Boga, zachęcający do utrzymywania jedności ze społeczeństwem i dbania o otoczenie.
Publikacja jest bardzo interesująca i opracowana w taki sposób, że również osoby niewierzące mogą po nią sięgnąć, by poznać tę religię. „W co wierzą katolicy” polecam zainteresowanym wiarą katolików, różnymi religiami. Podstawowe wyznaczniki wiary i życia wspólnotowego pozwolą na porównanie katolicyzmu z innymi religiami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz