wtorek, 21 lipca 2015

Ally Bredlove, Ken Abraham "Kiedy zacznie się niebo? Historia Bena Breedlove’a"https://www.swietywojciech.pl/Ksiazki/Biografie-Swieci-Swiadectwa/Kiedy-zacznie-sie-niebo-Historia-Bena-Breedlove-a
Ally Bredlove, Ken Abraham, Kiedy zacznie się niebo? Historia Bena Breedlove’a, tł. Anna Wawrzyniak, Poznań „Święty Wojciech” 2015
Nikt nie rozumie bardziej dylematów rodziców niż inny rodzice, nikt nie rozumie rodziców dzieci z różnymi chorobami lepiej niż rodzice chorych dzieci – powiedziała do mnie wieki temu osoba, której syn zmarł na serce. Wówczas wydawało mi się, że ją rozumiem. Nie miałam dziecka, a tym bardziej niepełnosprawnego. Po tych wszystkich latach, urodzeniu dziecka, uświadomieniu sobie, że może nie być samodzielne, że walka o samodzielność może być bardzo długa patrzę na te kwestie zupełnie inaczej. Z tego powodu sięgnęłam po książkę Ally Bredlove i Kena Abrahama „Kiedy zacznie się niebo?”.
Kolejne dziecko ma być przyczyną kolejnej radości i obserwacji rozwoju. Rodzice mają pomagać w usamodzielnianiu, dorastaniu. Po narodzinach okazuje się, że chłopiec ma chore serce. Musi zażywać lekarstwa, niezbędny jest przeszczep serca. Codzienne zmagania z chorobom dziecka odmieniają życie i spojrzenie na wcześniej ważne dla nich sprawy.
Książka jest interesującym spojrzeniem na problem borykania się z niepełnosprawnością, odchodzeniem, ciągłym ryzykiem nagłej śmierci i jednoczesnym cieszeniem się z chwil pełnych dziecięcej beztroski. Jak rodzice Bema radzą sobie z tym? Jak każdy z nas może poradzić sobie ze śmiercią?
Poza prostą opowieścią przepełnioną emocjami znajdziemy w niej wiele religijnych motywów, dlatego szczególnie polecam tę książkę osobom wierzącym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz