piątek, 3 lipca 2015

Jan Tomiak, Karolina Malik – Miłek "Trzask bańki mydlanej"Jan Tomiak, Karolina Malik – Miłek, Trzask bańki mydlanej, il. R. i Ł. Cześniakowie, Schaffhausen „nova sandec” 2015
Nasza codzienność to świat nawyków pozwalających nam optymalizować codzienne czynności. Konieczność ciągłego decydowania nawet o najmniejszych drobiazgów doprowadziłaby do przeciążenia mózgu. Nawyki pomagają nam zająć się na co dzień rzeczami ważniejszymi, wymagającymi większego skupienia. Te same pomocne przyzwyczajenia mogą stać się naszymi największymi wrogami. Sprawiają, że zamiast weryfikować wykorzystane narzędzia ciągle używamy tych samych, przez co nawet po licznych kursach, wprowadzaniu pozornych zmian w życiu, doskonaleniu ciągle tkwimy w tych samych schematach, tej samej pracy i mamy te same (złe) relacje ze sobą i otoczeniem. Zamiast polepszać swoje życie poddajemy się stagnacji.
Autorzy książki „Trzask bańki mydlanej” przeprowadzają swoich czytelników przez skomplikowany proces uświadamiania i odkrywania szkodliwych oraz pomocnych nawyków. Książka napisana bardzo prostym językiem, wykorzystującą zabawne i przyciągające uwagę ilustracje sprawia, że czyta się ją bardzo łatwo, dzięki czemu proces odkrywania swoich słabych stron będzie czytelny.
Książka Jana Tomiaka i Karoliny Malik – Miłek to dobra lektura dla wszystkich, którzy chcą zmienić swoje życie. Niby znajdziemy w niej wszystko to, co i w innych poradnikach, ale w formie tak przystępnej, że może po nią sięgną uczeń szkoły podstawowej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz