poniedziałek, 13 lipca 2015

Tomasz Szwed "Jesień w Klinice Małych Zwierząt w Leśnej Górce" il. Aneta Krella – Moch

http://www.wydawnictwobis.com.pl/writer.php?id=652
Tomasz Szwed, Jesień w Klinice Małych Zwierząt w Leśnej Górce, il. Aneta Krella – Moch, Warszawa „bis” 2013
Nadchodząca zima to czas szczególnych przygotowań. Trzeba uszczelnić ściany, naprawić wiele rzeczy i przede wszystkim zebrać odpowiednie zapasy. Przed ich robieniem specjaliści do spraw żywienia organizują kurs, z którego mali czytelnicy dowiedzą się, że nie wystarczy jeść zdrowo, trzeba jeść produkty różnorodne i do tego w odpowiednich ilościach. Poza trudnymi przygotowaniami zapasów nie zabraknie wypadków, bohaterskich czynów, zmagań z ludzką bezmyślnością (wyrzucanie śmieci do lasu) i okrucieństwem kłusowników stawiających wnyki.
„Jesień w Klinice Małych Zwierząt w Leśnej Górce” to kolejny tom opowieści o zwierzętach i ich zwyczajach. Przybliżają dzieciom przyrodę i przez zabawę przemycają wiele prawd. Bardzo ważne i aktualne są wspomnienia Borsuka przekonującego nas, że należy być bardziej tolerancyjnym i wyrozumiałym wobec kolegów i koleżanek, bo po latach możemy się wstydzić naszych zachowań.
Piękne ilustracje, duża czcionka, niedługie rozdziały, twarda, śliska okładka i zabawne zwierzęta przyciągną mały czytelnikiem. Do książki załączono płytę z pięknymi piosenkami, które mogą towarzyszyć dzieciom w czasie zabawy lub oglądania ilustracji w książce.
Wszystkie książki Tomasza Szweda polecam wszystkim przedszkolakom i uczniom pierwszych klas szkoły podstawowej.


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz