Etykiety

wtorek, 28 sierpnia 2018

"Świerszczyk. Magazyn dla dzieci" nr 17-18 (2017)


Technologia i ekologia były tematem przewodnim ubiegłorocznego 17 i 18 numeru „Świerszczyka”, czyli redaktorzy zabrali dzieci w świat wszystkiego, co ważne i aktualne, a przez to wiedza o nich jest bardzo cenna i pomaga lepiej funkcjonować w świecie.
„Nowoczesne technologie” to tytuł 17 numeru czasopisma, w którym znajdziemy Czarownicę Irenkę programującą i sterującą miotłą. W opowieści Małgorzaty Strzałkowskiej krasnoludek Jaromir wynajduje pluskak, który sami możemy zbudować. Młodzi czytelnicy dowiedzą się kto wynalazł telefon, jak wyglądały zmiany postępie technologicznym, jakie elementy kojarzą się z nowoczesną technologią, dlaczego wynalazki są ważne i czy ułatwianie sobie codziennych czynności też jest postępem. Kotek Mamrotek wynajdzie zasysacz smuteczków i zrobi porządki w całej galaktyce, a proponowane przez Alicję Biedronkę rebusy zachęcą nas do zmierzenia się ze światem technologii. Do tego w Kopniętym Królestwie odbędzie się Festiwal Naukowy. Do tego w siedemnastym numerze znajdziemy grę planszową, ciekawostki o możliwościach, jakie stwarzają nam technologie, a Maciej Jagodziński zachęci czytelników do uważniejszego obserwowania otoczenia i wykorzystywania technologii do poszerzania wiedzy. Ten numer zawiera również propozycję zrobienia żaby z pudelek po serkach, ćwiczenia spostrzegawczości, logicznego myślenia.
Numer 18 zatytułowany „Ludzkie plemię dba o Ziemię!” to zachęta do troski o nasze środowisko. Wśród wielu bohaterów powstają akcje sprzątania najbliższego otoczenia, a Czarownica Irenka całą planetę obsadza kwiatkami, krzewami i drzewami, dzięki czemu jest pięknie, kolorowo i kwitnąco. Z opowieści Małgorzaty Strzałkowskiej dowiemy się, dlaczego rzucanie gumy na chodniki i trawę jest niebezpieczne dla ptaków. Dzieci będą miały też misję przemiany miasta w piękną zieloną okolicę. Młodzi czytelnicy dowiedzą się, w jaki sposób sami mogą przyłączyć się do dbania o otoczenie, a ponad to nie zabraknie informacji, w jaki sposób wykorzystać technologię, aby dbać o środowisko, co można zrobić ze śmieciami oraz jak bardzo ważnym skarbem jest woda. Dorota Smoleń przekonuje też, że rzucanie śmieci jest bardzo niebezpieczne dla naszych pupili. Do tego znajdziemy w numerze grę zachęcającą do poszerzania wiedzy i wyobraźni, garść dowcipów oraz przygody „Zielonego Lisa Paskala” z ekologią.






Brak komentarzy:

Prześlij komentarz