Etykiety

wtorek, 26 czerwca 2018

"Pod szklanym niebem" Martin Widmark

Zapraszamy na kolejne spotkanie z Dawidem i Larisą.
Z parą nastolatków spotykamy się już po raz piąty,
tym razem wybierzemy się we wspólną podróż...
łodzią podwodną!
Pod szklanym niebem
Premiera dziś!

Pod szklanym niebem
tekst: Martin Widmark
ilustracje: Katarina Strömgård
 
tłum.: Barbara Gawryluk
 
ISBN 978-83-7776-162-5
twarda oprawa
 
29,90 zł
220 stron
 
wiek: 9+
Podczas wizyty w stacji badawczej na Oceanie Atlantyckim Dawid i Larisa zakradają się na pokład łodzi podwodnej. Łódź zanurza się i po chwili osiada na dnie. Tylko czy to na pewno jest dno? Bo jak to możliwe, że kierujący łodzią Jurij Androkov wysiada z niej jak gdyby nigdy nic na głębokości czterystu siedmiu metrów?

Dawid i Larisa to druga seria Martina Widmarka – autora bestsellerowej serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tym razem książki przeznaczone są dla nieco starszych czytelników, a zatem wszystkich tych, którzy nauczyli się czytać, poznając kolejne przygody Lassego i Mai, i chcą przejść na kolejny poziom czytelniczych wyzwań i doznań.

Dawid i Larisa to świetnie skonstruowane, trzymające w napięciu historie, w których wątek detektywistyczno-przygodowy prowokuje do refleksji nad współczesnym światem i mechanizmami jego funkcjonowania. Bohaterowie, uwikłani w skomplikowane intrygi, zmuszeni są do postawienia sobie pytań dotyczących ludzkiej egzystencji. Ciekawe tło przygód nastolatków Dawida i Larisy stanowi problematyka popularnonaukowa, np. eksperymenty genetyczne czy ekologia.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza