Etykiety

czwartek, 5 czerwca 2014

Lisa René Reynolds "Pomóż dziecku przetrwać rozwód"

http://wydawnictwobis.com.pl/product.php?id=879
Lisa René Reynolds, Pomóż dziecku przetrwać rozwód. Poradnik dla rozwodzących się rodziców, Warszawa „BIS” 2012
Rozwód jest jednym z najbardziej drastycznych zmian w rodzinie. Może nawet być boleśniejszy niż śmierć rodzica, ponieważ towarzyszy temu uczucie porzucenia. Najbardziej cierpią wtedy dzieci, które wielu spraw nie są w stanie zrozumieć. Zadanie rodziców polega na umiejętnym przeprowadzeniu potomstwa przez ten trudny okres. Niestety większość ludzi nie jest tego świadoma i włącza emocjonalnie dzieci w rozpad małżeństwa. Nie brakuje wtedy szarpaniny słownej, a nawet fizycznej, prób przeciągania dzieci na swoją stronę i zaborczej walki mającej na celu odcięcie dzieci od byłej/byłego małżonki/małżonka.
Autorka daje rodzicom stojącym w obliczu rozpadu rodziny wiele cennych rad, które wydają się być oczywiste, ale w gąszczu negatywnych emocji logika przestaje pracować, przez co potrzebna jest poradnik, by uświadomić sobie, że można mniej ranić dzieci i skupić się na ich dobru.
Najważniejsze rady ujęte w hasła, które zostają rozwinięte przez wyjaśnienie oraz przykłady to:
-Nie kłócić się w obecności dzieci.
-Podczas dyskusji miej na uwadze przede wszystkim dobro dziecka.
-Przestań sprawdzać drugiego rodzica, gdy opiekuje się dziećmi.
-Zaczynaj zdania, posługując się zwrotami w pierwszej osobie
-Bądź elastyczny
-Pamiętaj, by mówić to, co dobre
Poza tym w poradniku znajdziemy wskazówki dotyczące sposobu informowania dziecka o rozwodzie oraz przeprowadzenia przez niemiłe zmiany dotychczasowego życia. Pomoże nam przygotować się do trudnej rozmowy mającej wyjaśnić dalsze życie oraz pomóc dzieciom uporać się z emocjami.
Autorka wyjaśnia nam również, że bardzo ważna kwestią jest również zadbanie o siebie, swoje samopoczucie, wygląd, psychikę, a także finanse. Coraz większym problemem rozwodzących jest również niemożność wyprowadzenia się ze względu na finanse oraz jednoczesne tworzenie nowych związków. Lisa Rene Reynolds wskaże, w jaki sposób można zmniejszyć lub wyłączyć dzieci i nowych partnerów z konfliktu.
Jednym z ważniejszych elementów, które trzeba ustalić po rozpadzie małżeństwa jest ustalenie obowiązków i próba ścisłego trzymania się tego podziału przy jednoczesnym byciu elastycznym. Autorka podpowie, w jaki sposób nakłonić byłego małżonka do dzielenia się obowiązkami w wychowaniu dzieci.
Myślę, że jest to poradnik dobry nie tylko dla osób rozwodzących się, ale również małżeństw żyjących na odległość. Niestety coraz częściej praca i warunki finansowe sprawiają, że młode małżeństwa widują się jedynie w weekendy. To niesie za sobą wiele problemów, które mogą być zwiększanie przez wpływ otoczenia. Autorka pokaże nam, jakich błędów możemy uniknąć podczas rozstania z małżonkiem. Książka na pewno bardzo pomoże rozwodzącym się rodzicom, ale i tym, którzy planują rozstanie z małżonkiem.

3 komentarze:


  1. .Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi, zwanemu dr Agbazarą, wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość, pomagając mi przywrócić mego kochanka, który zerwał ze mną Cztery miesiące temu, ale teraz ze mną przy pomocy dr Agbazary, wielkiego zaklęcia miłosnego odlewnik. Wszystkim dzięki niemu możesz również skontaktować się z nim o pomoc, jeśli potrzebujesz go w czasach kłopotów poprzez: ( agbazara@gmail.com ) możesz również Whatsapp na ten numer +2348104102662

    OdpowiedzUsuń