sobota, 28 listopada 2015

Puzzle dwustronne - literki i cyferki

Nauka literek i liczb może być bardzo przyjemna. Już wcześniej pisałam o różnorodnych zabawach wprowadzających dziecko w świat tych znaków. Dziś przyszedł czas na utrwalanie i sprawdzanie na ile córka rozróżnia liczby od liter. Do tego wykorzystałyśmy dwustronne puzzle słonia z Wydawnictwa AWM.
Kolorowe kartony pozwalają ułożyć się w płaską figurę słonia. Dopasowywanie elementów ćwiczy spostrzegawczość, pozwala zdobyć lub utrwalić wiedzę, pobudza kreatywność dziecka, uczy koncentracji, planowania działań, umiejętności projektowania oraz rozwija wyobraźnię przestrzenną, a także (bardzo ważne w przypadku autyków) pozwala na naukę naśladowania, odzwierciedlania wzoru. Dzieci często bawiące się puzzlami mają lepszą koncentrację i wyobraźnię przestrzenną. Taka stymulacja mózgu pozwala na trening pamięci, naukę kształtów oraz logicznego myślenia oraz umiejętności chwytania małych elementów. Taka zabawa przygotowuje do nauki pisania, czytania, liczenia i prac technicznych. Ponadto układanie puzzli doskonale sprawdza się w metodach pracy z dzieckiem metodą Montessori: dziecko wykonuje i samodzielnie sprawdza wykonane zadanie. To pozwala na rozwijanie wiary w siebie.
Kolejnym ważnym elementem w czasie układania puzzli jest wspólna zabawa pozwalająca na dostarczenie dziecku uwagi i budowanie bliskości z rodzicami. Bawiąc się z pociechą nie tylko dbamy o relacje, ale i stajemy się dla dziecka wzorem, co przekłada się na bycie autorytetem. Do tego wspólna zabawa uczy współpracy, integruje członków rodziny i pozwala na miło spędzony czas.
Puzlowe literki i cyferki z AWM  pozwolą dziecku na przyjemna naukę alfabetu. Gruba lakierowana tektura pozwala na wielokrotne wykorzystywanie puzzli, a ich rozmiar doskonale pasuje do dłoni dziecka.
Polecam wszystkim przedszkolakom.
2 komentarze:

  1. Extra puzzle!!! Moje dziewczynki również lubią układać puzzle, ale takich jeszcze nie mamy w naszej kolekcji :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. AWM ma sporo interesujących materiałów dla przedszkolaków i uczniów. U nas furrorę robią książeczki do wielokrotnego rysowania zwykłymi pisakami. Puzzle też świetne. Córce bardzo się podobają :)

      Usuń