piątek, 24 sierpnia 2018

"Intrygi" Mercedes Lackey

Wspaniałe połączenie klasycznego fantasy z opowieścią o dojrzewaniu
Trzynastoletni Mags od ponad roku szkoli się na Herolda. Podobnie jak wszyscy Heroldowie, Mags dowiaduje się, że posiada specjalny talent – Dar Telepatii. Jednakże życie na dworze niepozbawione jest problemów. Kiedy chłopiec zostaje rozpoznany przez tajnych cudzoziemskich wysłanników, których cel jest nieznany, sam staje się podejrzanym. Kim są jego rodzice – i kim jest on sam? Czy Mags zdoła rozwiązać zagadkę swego pochodzenia oraz związku z tajemniczymi szpiegami i jednocześnie udowodnić swą lojalność, nim król i dwór uznają go za zdrajcę? Jasnowidzący mają wizję Króla we krwi, a wszystkie znaki wskazują na to, iż w sprawę będzie zamieszany Mags! Chłopiec zdobywa wreszcie pewne informacje na temat swych rodziców. Jak się okazuje, jego przypuszczenia dotyczące ojca i matki nie pokrywają się z rzeczywistością. A starzy wrogowie nie mają zamiaru rezygnować…
 
"Drugie tomy zwykle zawodzą, jednakże nad Intrygami ta klątwa, na szczęście, nie ciąży. Mercedes Lackey po raz kolejny zachwyca bogatą narracją, wspaniale wykreowanym światem i niebanalnymi bohaterami. Przygody Magsa dostarczyły mi mnóstwa wrażeń i emocji, szokując, rozczulając i zaskakując wplątanymi po mistrzowsku lekcjami wrażliwości i moralności, właściwymi dla nastoletniego czytelnika. Polecam z całego serca, do którego ta powieść wdarła się i zadomowiła na dobre."
Justyna Sikora, www.papierowemotyle.pl

„Ekscytująca lektura! Mags jest niezwykle wiarygodnie skonstruowanym bohaterem, stającym przed wieloma wyzwaniami, którego polubią wszyscy starzy i nowi fani twórczości Mercedes Lackey".
„RT Book Review”

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz