Etykiety

piątek, 6 maja 2016

Propozycja dla blogerówDrodzy Blogerzy/ Drogie Blogerki,
Od czasu, kiedy zaczęłam przyglądać się blogosferze nie mogę wyjść z podziwu jak wiele pracy wkładacie w swoją pasję. To sprawiło, że zaczęłam się rozglądać za literaturą naukową opisującą tę sferę. Okazało się, że istnieją pojedyncze artykuły ogólnie i bardzo skrótowo omawiające działalność blogerską. Postanowiłam uzupełnić tę lukę. Do tego jednak będę potrzebowała Waszej pomocy.
Postanowiłam zbadać coś, co jest mi najbliższe, czyli blogi, w których pojawiają się opinie o książkach (także komiksy, książki dla dzieci), dlatego będę wdzięczna każdemu, kto takiego bloga prowadzi za kontakt mailowy.
Przez dwa lata udało mi się zbudować bazę około 7 tys. blogów, ale ma ona dużo wad. Nie mam żadnych informacji poza adresem i nazwą, a to jest w moich badaniach niewystarczające, by napisać coś o Waszej twórczej pracy. Wszelkie dane będą traktowane jako poufne, nie będą wykorzystywane do innych celów niż naukowe, zostanie zachowana ochrona danych osobowych. Jeśli jesteście zainteresowani, by obok nazwy blogu w pracy pojawiły się dane osobowe to proszę dopisać „Wyrażam zgodę na publikowanie danych osobowych”.
Proszę o maile (adres: gorowiankadlablogerow@gmail.com) z danymi:
1)Imię i nazwisko
2)Wiek
3)Wykształcenie
4)Adres bloga
5)Nazwa bloga
6)Data stworzenia bloga
7)Liczba odsłon
8)Wszystkie wcześniejsze blogi
9) Mail
10) Konto na lubimyczytac.pl
11) Konto na fb
12) Fp bloga
13) Konta w innych serwisach społecznościowych
14) W jakich akcjach promocyjnych książek bierzecie udział (targi książki, spotkania autorskie)
15) Wasze patronaty
16) Jakim książkom jesteście gotowi patronować?
17) Czy jesteście zainteresowani patronowaniem monografiom naukowym?
18) Ilość i wiek dzieci
19) Wykonywany zawód
20) Miasto, w którym mieszkacie
Będę Wam niezmiernie wdzięczna za pomoc. Niestety o blogosferze nie mogę kupić sobie statystyk z GUSu. Mogę polegać tylko na Was i Waszej życzliwości, chęci współpracy.
W ramach badań będę poszukiwała również autorów oraz blogerów gotowych na udział w projekcie polegającym na ściślejszej współpracy między blogerami (więcej informacji tu).
Pozdrawiam
Anna Sikorska
Górowianka
gorowiankadlablogerow@gmail.com

PS Będę wdzięczna za udostępnianie/ umieszczenie tej informacji na Waszych blogach, fb itd.

Wszystkim bardzo dziękuję za poświęcony mi czas

7 komentarzy:

 1. Hm myślę, że pomogłoby podanie nazwy uczelni, pod auspicjami której będzie pisana praca. Oraz informacja, czy badani będą mogli się z nią zapoznać - to zawsze pomaga znaleźć chętnych, bo dane, o które pytasz są dość osobiste i brak konkretnej informacji u kogo i w jaki sposób zostaną wykorzystane, może odstraszać.

  Wysłałam swoje dane.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jestem pracownikiem naukowym (osobą zatrudnioną na stanowisku naukowym na umowę o pracę) na uczelni, więc nie mogę powoływać się na uczelnię. Do tej pory prowadziłam badania nad filmami Almodóvara (na tej uczelni) udało mi się wydać już jedną książkę. Niedługo będą kolejne, a później też w formie książki badania nad blogosferą, rynkiem wydawniczym, wpływem blogosfery i odpowiednich działań na powodzenie. Może do tego czasu zostanę pracownikiem naukowym i będę mogła pisać, że tam prowadzę badania.
   Obecnie coraz popularniejsze jest realizowanie badań z NCNu i wtedy naukowcy także nie piszą o uczelni.

   Usuń
 2. Czy jako osoba, która wróciła do blogowania po czterech latach przerwy przydam się na coś, czy tylko popsuję statystyki? Z drugiej strony może to być też ciekawy przykład na to, że ludzie wracają do starych nawyków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Statystyki są tylko dla orientacji i tak naprawdę liczba odsłon mnie nie interesuje, a biorę je pod uwagę, ponieważ chcę udowodnić wydawcom, że warto tak samo inwestować w blogera z kilkoma tysiącami wejść jak w tego mającego kilka milionów.

   Usuń