Etykiety

wtorek, 3 maja 2016

Katarzyna Siedlanowska "Adaś i Ola zapraszają do przedszkola" il. Marek Bachmatiukhttp://wydawnictwoniko.pl/ksiazka/adas-i-ola-zapraszaja-do-przedszkola.html
Katarzyna Siedlanowska, Adaś i Ola zapraszają do przedszkola, il. Marek Bachmatiuk, Kijewo Królewskie „NiKo” 2013
„Ola i Adaś zapraszają do przedszkola” to interesujący zeszyt ćwiczeń dla przedszkolaków. Znajdziemy w nim zadanie, które sprawią dzieciom wiele radości. Niektóre ograniczają się do wklejenie naklejek (świetna rozgrzewka przed poważniejszą pracą), inne wymagają kolorowania, liczenia, porównywania, dopasowywania. Zadania rozmieszczono w taki sposób, aby na początku zeszytu znalazły się te najłatwiejsze i wymagające większej ilości pracy z naklejkami, a na kolejnych stronach wymagające większego skupienia i precyzji. Książka będzie doskonałym uzupełnieniem materiału, który dzieci przerabiają w przedszkolu. Świetnie sprawdzi się w czasie deszczu, chłodniejszych dni, w poczekalniach i w czasie wizyt w szpitalu. Różnorodność zadań sprawia, że dziecko nie nudzi się tylko może swobodnie przechodzić do kolejnych zadań.
Wielkim plusem ćwiczeń jest próba oswojenia dzieci z warunkami przedszkolnymi, pokazanie nowej przygody jako interesującego wyzwania, w czasie którego dzieci mogą bawić się, uczyć i odpoczywać. Nielubiane przez dzieci leżakowanie tu jest miłą częścią dnia. Wśród licznych zabaw nie może też zabraknąć przedszkolnych rymowanek i piosenek zachęcających do nawiązywania nowych znajomości z kolegami i koleżankami, zabaw w przedszkolu.
W zeszycie ćwiczeń podoba mi się to, że szukanie różnic jest to związane z koniecznością doklejenia naklejek w miejsca, w których powinny się znajdować wg wzorcowej ilustracji. To sprawia, że łatwiej jest dzieciom pokazać czym są „różnice”.
„Adaś i Ola zapraszają do przedszkola” to idealny zeszyt ćwiczeń dla dzieci, które we wrześniu wybierają się do przedszkola. Dzięki interesującym zadaniom młodzi odkrywcy chętniej spędzą czas w przedszkolu. Pozytywne skojarzenia z edukacją będą przekładały się też na kolejne etapy uczenia się.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz