Etykiety

poniedziałek, 23 maja 2016

Wystawa dyplomowa studentów mediów interaktywnychSzanowni Państwo,
w imieniu studentów kierunku Media interaktywne i widowiska Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu mam przyjemność zaprosić Państwa na wernisaż wystawy dyplomów, która odbędzie się w Projekt Lab (Poznań, ul. Grochowe Łąki 5) w dniach 31 maja - 3 czerwca. Na wernisaż zapraszamy natomiast 31 maja o godzinie 19.
Chcemy zaprezentować w formie wizualnej i doświadczalnej tematy, które pogłębialiśmy na studiach. Mamy w planach coś więcej niż tylko pokazanie naszych projektów - będzie można wziąć także udział w oprowadzaniach kuratorskich, dowiedzieć się na czym polegają nasze studia, a na koniec wziąć udział w serii koncertów i setów w piątek, podczas finisażowej imprezy.
Od 2013 roku Media Interaktywne i Widowiska pod kierunkiem prof. Agnieszki Jelewskiej i dr. Michała Krawczaka udowadniają, że można kreatywnie łączyć pozornie odległe od siebie obszary nauki, jak wiedza o teatrze, programowanie, akustyka, historia sztuki, dziennikarstwo, czy też ekonomia. Dzięki tej mieszance nasze dyplomy mają przeróżne formy i tematy. Pojawi się coś ciekawego z zakresu instalacji, wideo artu, muzyki eksperymentalnej, czy też tańca - dlatego też zapraszamy każdego, kto jest otwarty na nowe doświadczenia. Udowadniamy, że studia na uniwersytecie nie muszą się ograniczyć tylko i wyłącznie do teorii, ale przede wszystkim uczą, jak na jej podstawie tworzyć swoją własną praktykę.
Słowa kluczowe: współpraca, synergia, wymiana wiedzy i doswiadczeń.
Sięgamy po rozmaite media - wideo-art (prace m. in. Marka Szponika, Niny Dudziak, Mai Mirek, Agaty Łukaszewicz), będący nie tylko obrazem rzeczywistości, ale przede wszystkim reakcją na tę rzeczywistość. Pojawia się także fotografia (praca Marcina Idzińskiego) jako realistyczny obraz nieuchwytnych wrażeń i idei oraz performens (praca Agaty Masio) jako forma doświadczenia, budującego wrażliwość odbiorcy. Inne z prac, będące instalacjami artystycznymi (prace Mateusza Jarczyńskiego, Fryderyka Olszewskiego) także bazują na kontakcie z odbiorcą. Wreszcie medium jest też dźwięk (prace Łukasza Tomaszewskiego / Elvira, Wojciecha Wołocznika, Macieja Wilczyńskiego), ale też natura jako forma relacji z odbiorcą (praca Karoliny Karpowicz).
Różnorodne są także idee, towarzyszące poszczególnym dziełom. Każde z nich pozostaje w specyficznej relacji nie tylko do potencjalnego odbiorcy, ale także samego twórcy, dla którego punktem wyjścia jest dyskurs. Pojawiają się więc twórcze interpretacje posthumanizmu jako formy cielesności (praca Niny Dudziak), natury jako potwierdzającej kontinuum natura-kultura (praca Karoliny Karpowicz), feminizmu nieodłącznie spojonego z kulturą Internetu (praca Pauliny Steklińskiej). Interpretowana też jest relacja człowieka z architekturą (praca Marcina Idzińskiego), wpływ kultury popularnej na kształtowanie roli społecznej i płci kulturowej (praca Wojciecha Wołocznika / haszcze), strategie gry (praca Nicole Wikowskiej i Fryderyka Olszewskiego), antropologia wsi cyfrowej (praca Olgi Kaczmarek) czy stosunek do istot nieludzkich (praca Mateusza Jarczyńskiego). To bogactwo wynika przede wszystkim z inspiracji artystycznej, bodźca rozwoju, jakie dały przede wszystkim studia.
Bieżące informacje znaleźć można na Facebooku - https://www.facebook.com/events/229441220761202/
Gorąco zapraszamy!
W imieniu studentów,
Ewelina Szczepanik
kurator wystawy

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza