Etykiety

wtorek, 3 maja 2016

Joanna Gorzelińska "Kumplobook. Książka dla prawdziwych przyjaciół" il. Denis Wojdahttp://sklep.gwfoksal.pl/kumplobook.html
Joanna Gorzelińska, Kumplobook. Książka dla prawdziwych przyjaciół, il. Denis Wojda, Warszawa „GW Foksal” 2016
Uważacie, że Wasze pociechy za dużo czasu spędzają przed komputerem? Mają za mało pomysłów na zabawę? Nudzą się? Z pomocą przyjdzie Wam książka „Kumplobook. Książka dla prawdziwych przyjaciół” Joanny Gorzelińskiej i Denisa Wojdy. Na pierwszy rzut oka jest to zeszyt ćwiczeń wymagający rysowania. Jednak po dokładniejszym przyjrzeniu się dostrzegamy jego wielki potencjał i bogactwo pomysłów, jakie możemy zaproponować dzieciom i nastolatków (z naciskiem na tych drugich). Autorzy zachęcają dzieci i młodzież do porzucenia wirtualnej rzeczywistości i zapraszają do gry w lepsze, spokojniejsze poznawanie przyjaciela, umacnianie więzi w realnym świecie. Każde ćwiczenie jest rozmieszczone tak, aby mogły je wykonywać dwie osoby siedzące naprzeciwko siebie, przez co może to być idealny materiał dla zarówno dla przyjaciół, jak i nastoletnich par, które chcą się bliżej, poznać, spędzić ze sobą miło czas. Nie zabraknie tam quizów, labiryntów, wspólnych projektów budowlanych, projektowania znaków rozpoznawczych, poznawania marzeń, projektowania przestrzeni, zaglądania do szafy, odgadywania myśli, znanej gry w „Państwa miasta”, wyobrażania sobie przyszłości, planowania kampanii wyborczej, akcji społecznej, a nawet wspólne robienie tak zwariowanych rzeczy jak tatuaż (na szczęście tylko na papierze). To jedynie połowa pomysłów na zabawy, jakie można znaleźć w zeszycie.
Młodzieżowa kolorystyka, zadania mające pogłębić więź między młodymi ludźmi i niesamowita ilość ćwiczeń zmuszających do myślenia, twórczego podejścia. Do tego wykorzystanie długopisów, pisaków, kredek i głowy sprawiają, że całość jest bardzo interesująca i inspirująca. Dzieci i młodzież mogą odkryć, że dzień bez komórki top wcale nie tragedia, a brak dostępu do internetu wcale nie wiąże się z całkowitą nudą. Autorzy dzięki interesującym zadaniom zachęcają do świata zabaw znanego rodzicom uczestników zabawy.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz