Etykiety

czwartek, 12 maja 2016

Courtney Walsh "Papierowe serca"

Courtney Walsh, Papierowe serca, tł. Anna Rojkowska, Rzeszów „Dreams” 2016
Abigail Pressman w Loves Park, miejscowości słynącym z romantycznych historii miłosnych i wczesnego wieku zawierania małżeństw, uchodzi za starą pannę. Dwudziestodziewięciolatka prowadzi księgarnio-kawiarnię (spuścizna po ojcu) zapewniającą jej utrzymanie, ale nic poza tym. Każde oszczędności traci na naprawy, nagłe zakupy ważnych rzeczy, pokrywanie kosztów niespodziewanych. To sprawia, że młoda kobieta nie tylko nie ma oszczędności, ale i boryka się z problemami finansowymi. Pojawia się jednak wielka nadzieja na zmianę sytuacji: kobieta z są siadującego butiku przechodzi na emeryturę i zamyka biznes, dzięki czemu Abigail będzie mogła powiększyć swój lokal , poszerzyć ofertę. Kiedy zaczyna snuć plany o swojej świetlanej przyszłości pojawia się przeszkoda. Do miasta przyjeżdża Jacob Willoughby, któremu z niewyjaśnionych powodów sąsiadujący z księgarnią lokal bardzo się podoba. W przeciwieństwie do Abigail, mającej jedynie marzenia i wizje, młody doktor ma odpowiednią ilość gotówki, co pozwala mu na błyskawiczne wykupienie i rozpoczęcie remontu przystosowującego lokal.
Jacob Willoughby do miasteczka kojarzącego się z miłością przyjeżdża z kilku powodów: chce zacząć wszystko od nowa i ma mu w tym pomóc dawna przyjaciółka jego zmarłej żony, szuka stabilizacji dla swojej córeczki, chce na nowo rozpocząć praktykę lekarską. Klimatyczne miejsce tuż obok księgarni wybiera, ponieważ różni się ono od innych oglądanych, a do tego jego sąsiadką i najemczynią będzie sympatyczna Abigail, która jest początkowo jest mu niechętna. Jak potoczą się losy tych bohaterów? Wydają się bardzo przewidywalne: coraz lepsze poznawanie „wroga” prowadzi do rosnącej sympatii.
„Papierowe serca” to romantyczna opowieść o osobach szukających drugiej połówki, niespodziewanej miłości, zaufaniu, odmianie własnego życia, zmianie wartości, żegnaniu się z przeszłością, nieporozumieniach wynikających z niedomówień. Niekończąca się walka Abigail o lokal sprawia, że dziewczyna czuje się nieszczęśliwa. Jej sytuacji nie poprawia młodsza siostra planująca ślub z nowym narzeczonym. Całą sytuację komplikuje twarda i zaborcza wspólniczka Jacoba.
Książkę polecam miłośnikom romansów, prostych historii miłosnych ze szczęśliwym zakończeniem. Szczególnie powinna spodobać się kobietom i nastolatkom.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza