Etykiety

czwartek, 2 maja 2019

Spotkanie autorskie ze Sławomirem Wernikowskim

Szczeciński Przegląd Literacki „Forma”, edycja 57 / Czwartki Literackie 13 Muz
spotkanie ze Sławomirem Wernikowskim
promocja debiutanckiego zbioru opowiadań „Passacaglia”

prowadzenie: Damian Romaniak
wstęp wolny

„Passacaglia” to zbiór siedmiu debiutanckich, na wskroś współczesnych opowiadań o niezwykle skomplikowanych relacjach międzyludzkich; historii w różnych klimatach i nastrojach - od ckliwego romansu do nietypowej historii kryminalnej, od rozliczeń z trudnym dzieciństwem po zmagania z niełatwą dorosłością. Czytelnik otrzymuje kawał dobrej, niebanalnej prozy, która trzyma w napięciu oraz iskrzy emocjami. Jej bohaterami są ludzie niepogodzeni ze sobą, nieumiejący znaleźć swojego miejsca w zbyt skomplikowanej rzeczywistości.
Atutem tych utworów są błyskotliwe dialogi, w których ujawnia się bolesna prawda o przerażającej samotności człowieka w XXI wieku, niewybaczonych krzywdach i nierzadko braku nadziei na jakiekolwiek skuteczne porozumienie się. Opowiedzianych historii nic nie łączy - ani czas, ani miejsce, ani zdarzenia. Mogły się wydarzyć gdziekolwiek, kiedykolwiek i być może faktycznie się wydarzyły, a jeśli nie - jeszcze mogą się wydarzyć.

Sławomir Wernikowski (ur. w 1964 r. w Szczecinie) - autor opowiadań, inżynier informatyk, nauczyciel akademicki. Mieszka w podszczecińskim Mierzynie. W latach 1996-2012 felietonista szczecińskiej „Gazety Wyborczej”. Debiutował opowiadaniem „Dolus” na łamach dwumiesięcznika „Pogranicza” w roku 2007.

Książka współfinansowana ze środków Miasta Szczecin.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz