Etykiety

środa, 3 czerwca 2015

Mariusz Lubka "Zwierzęta. Ilustrowana encyklopedia dla dzieci"http://siedmiorog.pl/encyklopedia-zwierzeta.html
Mariusz Lubka, Zwierzęta. Ilustrowana encyklopedia dla dzieci, il. A. Lobus i in., wyd. 2, poszerzone, Wrocław „Siedmioróg” 2013
Zwierzęta mają u nas uprzywilejowane miejsce. Treść książki wtedy się nie liczy tylko ilustracje, dlatego zacznę od nich. „Zwierzęta. Ilustrowana encyklopedia dla dzieci” to bardzo piękna praca dla małych miłośników zwierząt. Mali miłośnicy przyrody znajdą w niej pięknie zobrazowane pokrewieństwo między gatunkami, realistyczne ilustracje przybliżające zwierzęta od czasów prehistorycznych, dlatego chętnie będą do niej zaglądać również miłośnicy dinozaurów. Nie zabraknie też pięknych zdjęć owadów, ryb, gadów, ptaków, ssaków, ilustracji przybliżających życie w różnych warunkach (dżungla, wysokie góry, lasy, prerie, rafy, ziemia, bieguny. Ponadto mali czytelnicy zobaczą również, w jaki sposób zwierzęta chronią się przed naturalnymi wrogami. Wszystko w pięknych kolorach i pozwalające odkryć różnice oraz rozmiary. Dzieci wśród zwierząt znajdą sporo takich, które znają z okolic czy nawet własnego domu, co zachęci je do zgłębiania ich zwyczajów.
Dla cierpliwych i starszych czytelników ważne będą też treści, które są tu bardzo dobrze opracowane. Informacje o zwierzętach przedstawiono tak, aby nie nudziły oraz aby wzbudzały ciekawość. Bardzo dobrze wyjaśniają one to, co zilustrowano, opisują zwyczaje, budowę, pokrewieństwo. W książce znajdziemy informacje, które dzieci uczą się na biologii przez całą szkołę podstawową, dlatego będzie ona doskonałym uzupełnieniem podręcznika i pozwoli bez problemu oraz przyjemnie opanować skomplikowany świat trudnych terminów.
Wielkim plusem jest twarda, kartonowa, śliska okładka, śliskie strony i wielość naturalnych barw. To sprawi, że książka będzie trwała i przyciągnie dzieci. Będzie świetnym prezentem dla przedszkolaków i posłuży im przez kilka lat, bo do takiej pełnej wiedzy i przyciągających zdjęć książki oraz wielu wyjaśnień, w których liczy się spostrzegawczość dzieci chętnie wracają. Świetnym uzupełnieniem jest zeszyt ćwiczeń „Zwierzęta domowe i ich dzieci”, w której znajdziemy naklejki oraz zadania dla uczniów. Młodszym polecam zeszyt „Zwierzęta” z naklejkami i zadaniami dostosowanymi do przedszkolaków.
Książka jest bardzo dobrym materiałem terapeutycznym. Podczas czytania warto wykorzystać plastikowe figurki zwierząt lub zdjęcia, a także uproszczone ilustracje, które dziecko ma porównać z ilustracjami.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz