Etykiety

wtorek, 10 grudnia 2019

Finisaż wystawy Aleksandry Sikorskiej

W dniu 25 listopada br. w Ośrodku Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Miejskiej Górce odbył się finisaż wystawy Oli Sikorskiej z Góry. Przez trzy tygodnie w pomieszczeniach biblioteki oraz korytarzu OKSiAL można było oglądać obrazy wykonane przez 8 letnią autystyczną artystkę, dla której malarstwo jest jedną z form terapii.
Zakończeniem wystawy zatytułowanej „Między palcami a ciszą” było spotkanie z Dominikiem Sikorskim, tatą małej malarki oraz Anną Lisowiec, poetką, która napisała tomik wierszy inspirując się twórczością Oli.
„Autyzm to bardzo szerokie pojęcie. Składa się na nie kilkaset lub nawet kilka tysięcy różnych zaburzeń. One mogą się wzajemnie przenikać i tworzyć różnego rodzaju implikacje. Nie ma dwóch takich samych autystyków”. Generalnie chodzi o to, że ich zmysły inaczej odbierają różnego rodzaju bodźce – wyjaśniał Dominik Sikorski.
Tata Oli opowiadał, jak przez te kilka lat przebiegała terapia córki. Mówił o problemach ,z którymi muszą zmagać się na co dzień rodzice chorych na autyzm dzieci.
Finisaż wystawy był również okazją do prezentacji tomiku poezji Anny Lisowiec. Na tomik złożyło się ponad 30 wierszy oraz 30 obrazów młodej malarki, które były inspirację do ich pisania.
Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Słuchaczami byli zarówno dorośli jak i młodzież. Na zakończenie dyrektor OKSiAL Marek Stach podziękowała za udział w spotkaniu i wręczył Dominikowi Sikorskiemu upominek dla młodej artystki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz