Etykiety

wtorek, 10 grudnia 2019

"Pleograf" 3/2019 Polskie kino kobiet

Serdecznie zapraszamy do lektury nowego numeru czasopisma „Pleograf. Kwartalnik Akademii Polskiego Filmu” (3/2019), poświęconego polskiemu kinu kobiet: http://akademiapolskiegofilmu.pl/pl/historia-polskiego-filmu/pleograf/polskie-kino-kobiet/18

W numerze znajdą Państwo tekst Magdaleny Podsiadło o wątkach ekokrytycznych w twórczości polskich reżyserek, artykuł Katarzyny Taras o sztuce operatorskiej Joanny Dylewskiej, sylwetkę Zofii Ołdak pióra Karola Jachymka, refleksję Pawła Bilińskiego o Historii niemoralnej Barbary Sass i szkic Małgorzaty Radkiewicz o twórczości video Anny Baumgart. Ponadto w numerze felieton Klary Cykorz o zabawie lalkami i reżyserkach kina dziecięcego w dziale „Z perspektywy” oraz wyjątkowo aż dwa wywiady: Zofia Krawiec rozmawia z Renatą Czarnkowską-Listoś o inicjatywie Kobiety Filmu, a Ewa Szponar z Bartoszem Bielenią o jego roli w filmie Boże ciało Jana Komasy (2019). Numer jak zwykle wieńczy recenzja – Karol Jachymek wczytuje się w wyróżnioną Nagrodą im. Bolesława Michałka książkę Justyny Jaworskiej „Piękne widoki, panowie, stąd macie”. O kinie polskiego sockonsumpcjonizmu.
Przypominamy, że już w ten czwartek (12.12) o godzinie 18:00 w sali Mała Czarna Kina Iluzjon odbędzie się spotkanie promocyjne numeru, w którym wezmą udział reżyserka Anna Jadowska, autorki tekstów Magdalena Podsiadło i Małgorzata Radkiewicz oraz nasza redaktorka Matylda Szewczyk. Przed dyskusją pokażemy film Anny Jadowskiej „Dzikie róże”. Darmowe wejściówki do odebrania w kasie kina Iluzjon.
Szczegóły: https://www.facebook.com/events/796588464145905/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz