Etykiety

środa, 27 stycznia 2021

Seria książeczek "Pierwsze zagadki"


Dzieci uwielbiają zagadki, zabawy w skojarzenia, udawanie i właśnie na tym bazują dwie serie książek wydanych przez HarperKids: „Pierwsze zagadki” oraz „Zwyczaje zwierząt”. 

Obie serie zachęcają do szukania odpowiedzi. Przy czym pierwsza to typowa zabawa w odgadywanie określonych rzeczy na podstawie odkrywania i podpowiadania, a druga ukierunkowana jest na twórcze myślenia, czyli zastanowienie się, co może kryć się pod prostymi ilustracjami jeśli je rozbudujemy. 
Dziś o pierwszej z serii, czyli pewnego rodzaju podstawie, od której powinniśmy wyjść, aby następnie kształtować kolejne umiejętności. Każda strona w tych książeczkach to rozbudowana plansza zawierająca małą podpowiedź i ilustrację. Po dwukrotnym rozłożeniu mały czytelnik dowiaduje się, jakie to zwierzę lub przedmiot.Każdy tom zawiera sześć takich rozkładanych ilustracji. Dzięki konieczności wykonania ruchu, odsłaniania, zgadywania dziecko jest zaangażowane w zabawę z książką. W przypadku przedszkolaków potrafiących czytać jest to świetna seria bazująca na metodzie Monetssori, czyli dziecko może samodzielnie zweryfikować, czy prawidłowo skojarzyło podpowiedzi oraz ilustrację. Na końcu publikacji znajdziecie niespodziankę. W książce „Zwierzęta” jest lusterko, a w „Mój świat” układanka. Do tego znajdziecie tu tomy zatytułowane „Nad morzem” oraz „Smakołyki”. Korzystanie z takich prostych książek pozwala na oswojenie dzieci z tego typu rozrywką oraz rozbudowanie osobistego słownika i kształtowanie globalnego myślenia, koncentracji.


Książki oprawiono w solidne okładki, dzięki czemu są bardziej trwałe. Także plansze znajdujące się wewnątrz są z solidniejszego papieru. Nie jest to karton, ale śliskie, grubsze strony, dzięki czemu łatwo rozkłada się i nie niszczy. Piękne jest też to, że zagadki do poszczególnych przedmiotów są na innych tłach, przez co publikacje są bardziej ciepłe, pachnące dziecięcym pokojem.
Zdecydowanie polecam!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza