Etykiety

środa, 14 lutego 2018

Rick Warren "Moje życie ma cel! Rozmyślam, modlę się, rozumiem"Rick Warren, Moje życie ma cel! Rozmyślam, modlę się, rozumiem, tł. Joanna Olejarczyk, Rzeszów „Dreams” 2017
Czym jest piękne życie? W jaki sposób uczynić siebie szczęśliwym? Jak spełniać swoje marzenia? W jaki sposób być pomocnym dla innych? Jak godzić własne pragnienia i dążenia z potrzebami innych? Czy można każdego dnia sprawiać, że świat będzie lepszy? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w książce Ricka Warrena „Moje życie ma cel! Rozmyślam, modlę się, rozumiem”. W lekturze znajdziecie sześć części z różnymi celami prowadzącymi do spontanicznego pomagania innym. W nich znajdziemy 365 rozdziałów – każdy na jeden dzień. Pierwsze spotkania zachęcają do refleksji nad własnym celem i miejscem w życiu, marzeniami, pragnieniami, relacją z Bogiem, by stopniowo przejść do relacji z ludźmi, światem oraz spojrzenia na otoczenie i dostrzeżenie tego, co możemy poprawić.
Jeden dzień to jedna strona. Wszystkie zaczynają się fragmentem z Biblii. Następnie autor dzieli się niedługą refleksją oraz wskazówki do kontaktu z Bogiem. Wielkim plusem publikacji jest sięganie po różne fragmenty Biblii, interesujące opowieści zachęcające do zmiany postępowania na lepsze i codzienną refleksję. Codzienne zapiski mogą zastąpić modlitwę oraz zachęcić do spisywania własnych przemyśleń, samodoskonalenia i pogłębiania wiary. Codzienna praca nad sobą, refleksyjność, etyczna postawa wobec moralności mogą stać się punktem wyjścia do poprawiania siebie oraz własnego otoczenia.
Lekturę polecam religijnej, katolickiej młodzieży. Można po nią sięgnąć również z dziećmi. Wspólne czytanie, rozmowy oraz zastanawianie się, w jaki sposób każdy z członków rodziny może poprawić swoje postępowanie pomogą w umacnianiu więzi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz