Etykiety

wtorek, 10 lipca 2018

"Wojna na miny" Katarzyna Dowbor, Marcin Kozioł

Katarzyna Dowbor, Marcin Kozioł

Wojna na miny

Mieszkańcy stajni przyjmują gości. Będziecie zaskoczeni, choć powinniście się już przyzwyczaić, że to nie jest
zwyczajna stajnia!

„Stajnia pod tęczą” jest bardzo gościnna. Wiecie, jak to jest - gospodarz gościnny ma drzwi otwarte dla zabłąkanych wędrowców…
Dzięki pojawieniu się gości, którzy są zupełnie inni od znanych już bohaterów i dzięki filmom, które przygotowała dla czytelników pani Kasia, właścicielka "Stajni pod tęczą" można się dowiedzieć, jak wyrażają emocje konie i dlaczego robią dziwne miny nie tylko wyrazem pyska.
Królem dziwnych min będzie przystojny ogier Lans, kuzyn Niunia, obiekt westchnień i powłóczystych spojrzeń młodych klaczy.
Ponieważ nie chcemy zdradzić wszystkiego, zanim dowiecie się, kto wygrał tę zabawną wojnę na miny, powiemy tylko, że jeden z gości zawsze nosi ze sobą dwie łyżki i lusterko. Możemy jeszcze dodać, że nie jest to żarłoczna księżniczka. Choć gracji trudno jej odmówić.
Uchylimy rąbka tajemnicy – w stajni na krótko pojawią się Maja i Maj o rudej sierści.

Marcin Kozioł jest autorem wielu książek dla dzieci i młodzieży, w tym lektury szkolnej (dla klas 4-6) – "Skrzynia Władcy Piorunów" i jej kontynuacji "Tajemnica przeklętej harfy"  (więcej na stronie: detektywi-na-kolkach.pl). Prowadzi rezerwat starych komputerów, a swoje zainteresowanie nimi opisał w książce "Szalona historia komputerów" (więcej na stronie: docent5procent.pl). Zapalony podróżnik, wielbiciel koni, ostatnio przejechał konno Kaukaz Mały. Kiedy miał 16 lat zdobył magiczne stypendium i wyjechał do Szkocji, by uczyć się w Gordonstoun – szkole, która była pierwowzorem Hogwartu, szkoły Harrego Pottera. Pewnie dlatego często pozwala sobie na odrobinę fantazji, którą zapisuje w sposób niepowtarzalny.

Katarzyna Dowbor – z wykształcenia pedagog, z zawodu dziennikarka, prezenterka radiowa i telewizyjna. Od 2013 roku jest związana z telewizją Polsat. Od lat jest aktywną amazonką i przyczynia się do popularyzacji sportów konnych. Jest pomysłodawczynią organizacji Jeździeckich Mistrzostw Gwiazd, które odbywają się w Zakrzowie k. Kędzierzyna-Koźla od 1998 roku.
Ma liczną domową gromadkę: koty - Fionę i Yeagera, psy - Pepe  (odgrywającego jedną z głównych ról w książkach z serii "Stajnia pod tęczą") i Benia. W zbudowanej obok własnego domu stajni mieszkają klacz Rodezja i hucułka Surma. Pani Kasia uwielbia jeździć konno.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza