Etykiety

niedziela, 14 kwietnia 2019

Kwietniowy "Świerszczyk"

Jak łatwo się domyślić, kwietniowy „Świerszczyk” krąży wokół tematów wiosenno-wielkanocnych: są jajka, zające, kurczaki, palny, powracające ptaki, pisanki. Te ostatnie bywają pretekstem do opowiedzenia baśni o smokach, poszukiwania kurczaków przystrojonych w kubraczki z wzorami takimi jak na jajkach. 
Poznamy też różne rodzaje zająców. Także tych akwariowych. Jajka staną się pretekstem do ćwiczenia spostrzegawczości. W tym numerze będzie sporo wyszukiwania tego, co nam się kojarzy z kwietniem. W środku tradycyjnie znajdziemy grę. 
Tym razem będzie to domino z wiosennymi motywami, które można pokolorować cienkopisami. Do tego kilka labiryntów, zagadek ćwiczących spostrzegawczość, zadań uczących orientacji przestrzennej, zaszyfrowanych wiadomości i sporo ciekawostek o zwyczajach wielkanocnych, a nawet kurczakach, które mają gniazdo w kontrabasie i o porządkach. 
Na zakończenie garść wielkanocnego humoru i pisankowe przygody zielonego lisa. Materiał dostosowany do uczniów nauczania początkowego, pozwalający rozwijać zainteresowania i wiedzę o świecie, ćwiczyć cenne w szkole umiejętności.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza