Etykiety

czwartek, 4 kwietnia 2019

"O, matko!" - patronat

"Pomysł stworzenia wspólnej antologii powstał spontanicznie, a jego główną inicjatorką była poetka i blogerka Agnieszka Krizel (Recenzje Agi), która często patronowała naszym wcześniejszym powieściom. Zdecydowaliśmy się uczcić w ten sposób Dzień Matki, ponieważ nikt przed nami tego nie zrobił - na rynku dominowały antologie świąteczne, walentynkowe i wakacyjne. Jednak nie zdołalibyśmy zrealizować tego pomysłu, gdyby nie Pani Katarzyna Krzan, Redaktor Naczelna wydawnictwa E-bookowo, której serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że nasze opowiadania spodobają się Wam i Waszym Mamom.
Podjęliśmy wspólną, jednogłośną decyzję, by dochód ze sprzedaży naszej antologii w całości zasilił konto Fundacji pani Ewy Błaszczyk "Akogo?"".
Matka. Słowo odmieniane na różne sposoby, niosące ogromny ładunek emocjonalny. Przywołuje w pamięci sentymentalne wspomnienia oraz rozmaite odczucia.
Trzynastu autorów, trzynaście sylwetek matek. Każdy z nas nakreślił odmienny charakterologicznie portret matki, z uwzględnieniem aspektów psychologicznych i społecznych. Osadziliśmy bohaterki naszych opowiadań w różnych miejscach, nadaliśmy im różne imiona oraz pokazaliśmy je w różnych sytuacjach. Wszystko po to, by docenić trud, jaki wkładają w macierzyństwo.
"Matka - kocha, ubóstwia, chroni swoje dziecko... Tylko czy zawsze i na pewno? Wzruszające, ciepłe, ale także szokujące historie, od których nie można się oderwać!"
Alexa Lavenda

"Matka – najpiękniejsze słowo świata. Słowo, które skrywa ładunek emocji, których nie sposób opisać, czy wyrazić słowami. Opowiedziane w tej antologii historie mówią właśnie o miłości matczynej, najpiękniejszej, bezwarunkowej, niezwykle silnej, choć często trudnej, bardzo wymagającej i niezrozumianej."
Sandra Jędrowiak, blog Miłość do czytania

"O, Matko!'' to imponujący zbiór opowiadań pełen refleksji, wymownego przekazu i przejmujących emocji, który chwyta za serce, prowokuje do zadumy i nie pozwala długo o sobie zapomnieć. Jestem w pełni usatysfakcjonowana. Po stokroć polecam!
Krystyna Meszka, blog Literacki Świat Cyrysi

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza