Etykiety

piątek, 5 kwietnia 2019

"Pierścień" Larry Niven

Larry Niven "Pierścień"
KLASYKA LITERATURY SCIENCE FICTION

POWIEŚĆ UHONOROWANA NAGRODAMI HUGO I NEBULA
Pełna przygód, międzyrasowa, kosmiczna ekspedycja do najbardziej niezwykłego miejsca w znanym Wszechświecie.
Głównymi bohaterami powieści są: ludzie Louis Wu i Teela Brown, przedstawiciel wojowniczej rasy kzin Mówiący-do-Zwierząt oraz lalecznik Nessus.

W przestrzeni kosmicznej powstaje nowe miejsce, świat ogromnych rozmiarów, który obejmuje swoim zasięgiem wiele milionów mil i jest odporniejszy od wszelkich powstałych przed nim planet. Istnieje na nim grawitacja, a dzięki wysokim barierom i bliskości słońca można tam utworzyć nadającą się do zamieszkania nową planetę o powierzchni przekraczającej wielkość powierzchni Ziemi trzy miliony razy!

Laleczniki Piersona, obcy, którzy ów obiekt odkryli, nie pałają chęcią spotkania się z budowniczymi tak ogromnej konstrukcji, zebrali więc do jej zbadania niezwykły zespół, składający się z dwojga ludzi, szalonego lalecznika oraz kzina, olbrzymiego obcego podobnego do tygrysa. Lądowanie awaryjne na powierzchni obiektu zmusza załogę do pełnej trudów i niebezpieczeństw wędrówki po Pierścieniu, w trakcie której napotkają wiele przedziwnych zjawisk i niesamowitych obcych istot...

Premiera 22 kwietnia!

1 komentarz: