Etykiety

piątek, 28 czerwca 2019

PROSTA TĘCZA | Marek Sobczyk | sobota 29 czerwca, godz. 18

Marek Sobczyk, Prosta tęcza 
instalacja, (replika), 1991/2019

Marek Sobczyk, Prosta tęcza, instalacja, 1991w sobotę 29 czerwca o godzinie 18

Ponownie wychodzimy ze sztuką na plac Małachowskiego. Rok temu plac przed Zachętą po ponad stu latach przestał być parkingiem, stał się obszarem działań artystycznych i tętnił życiem przez całe lato.
Zapraszamy pod tęczę!

Prosta tęcza powstała w 1991 roku na prezentowaną w Zachęcie wystawę Epitafium i siedem przestrzeni. Drogi, tradycje, osobliwości życia duchowego w Polsce odbite w lustrze sztuki pod koniec XX wieku, przygotowaną przez Janusza Boguckiego i Ninę Smolarz. Tęcza stała na placu Małachowskiego do roku 1993. Po 28 latach ponownie pojawi się na placu i będzie pretekstem do rozmów o współczesnym świecie.

O tęczy można powiedzieć wiele, ale na pewno nie to, że jest prosta.„Daję w darze ten znak, który możecie wypełnić swoją intencją, swoją interpretacją”.

Marek SobczykProjekt powstał przy wsparciu Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych i jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu miasta stołecznego Warszawy.

kuratorka: Magdalena Komornicka

29 czerwca 2019–30 czerwca 2020

Plac Małachowskiego

Wspólną przestrzeń w środku miasta udało się stworzyć dzięki współpracy wielu osób — pracowników Zachęty, Zarządu Dróg Miejskich, Urzędu Miasta St. Warszawy, sąsiadów, publiczności, warszawiaków, turystów i artystów. Zapraszamy latem na plac — do udziału w wydarzeniach artystycznych, edukacyjnych i innych. O wszystkich będziemy informować na bieżąco na stronie zacheta.art.pl oraz w mediach społecznościowych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz