Etykiety

piątek, 14 czerwca 2019

"Świerszczyk", czyli jaki smok w trawie siedzi


Jak podsychać dziecięce zainteresowanie światem, pomagać w poszerzaniu wiedzy i umiejętności oraz uczyć samodzielności w poszukiwaniu informacji? Podsuwać mądre czasopisma. Do takich należy „Świerszczyk”, w którym każdego miesiąca znajdziemy wiele ciekawostek, interesujące czytanki pobudzające wyobraźnię, a także takie wspomagające ćwiczenie spostrzegawczości, logicznego myślenia. Do tego zawsze jest tu sporo jest tu ćwiczeń manualnych i nowe gry, komiksy, rebusy, krzyżówki.
Majowy numer pozwolił nam na bliższe poznanie smoków, co stanie się pretekstem nie tylko do snucia opowieści o tych gadach, ale i zorganizowaniem wycieczki na Wawel, a także poznaniem różnic między w wyglądzie tych istot w różnych kulturach.
Z kolei czerwcowy numer pachnie latem i wszystkim tym, co nam się z wakacjami kojarzy. Są tu łąki, zieleń, kwiaty, motyle, pikniki i przede wszystkim wiele informacji o tym jak lepiej dbać o przyrodę troszcząc się o rośliny.
Różnorodność tekstów, bogactwo ilustracji oraz sporo poleceń dobrych lektur, a także zachęta do szukania wiedzy w Internecie sprawią, że nasze pociechy będą coraz samodzielniej poszerzały swoją wiedzę i ćwiczyły ważne w życiu umiejętności.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz