poniedziałek, 7 września 2015

Katarzyna Zychla "Maks uczy się na błędach" il. Agnieszka Filipowskahttp://www.skrzat.com.pl/index.php?p1=pozycja&id=1658
Katarzyna Zychla, Maks uczy się na błędach, il. Agnieszka Filipowska, Kraków „Skrzat” 2015
Każdy z nas popełnia błędy. Dobrze, kiedy się na nich uczymy i sobie je wybaczamy. „Maks uczy się na błędach” to książeczka dla dzieci, ale powinna też dostarczyć wzorców rodzicom: jak postępować wobec dziecka, które robi inaczej niż sobie tego życzymy. Mama Maksa to najwspanialsza mama, ponieważ jest cierpliwa, spokojna, kochająca oraz potrafi tłumaczyć. Poza rodzicami Maks ma również przyjaciół, od których uczy się. Nie ważne w jakim są oni wieku. Każdy z nich może pomóc mu w zdobywaniu ważnych umiejętności, jak: dzielenie się z innymi, przyznawanie do błędów, zdobywanie wiedzy o niebezpieczeństwach, słuchanie i radzenie się mamy.
Zbiór zawiera trzy niedługie opowieści z czytelnym morałem, który będzie doskonałym tematem do rozmów i nauki dzieci. Duża czcionka, piękne ilustracje Agnieszki Filipowskiej przyciągają małych czytelników. Katarzyna Zychla zabiera swoich czytelników w świat beztroskiej zabawy, dzieciństwa pełnego przygód, niebezpieczeństw, nauki nowych umiejętności. Dzięki Maksowi dzieci odkrywają, że posiadane kolekcje są ważne, ale najważniejsi są przyjaciele i relacje łączące nas z innymi. Jeśli cokolwiek pożyczamy od innych musimy dbać o te przedmioty. Z opowieści sowy Franciszka mały hipopotam dowiaduje się, że przygody mogą być interesujące, ale i bardzo niebezpieczne, jeśli nie słucha się mamy. W kolejnej Maks niebezpieczeństwa doznaje na własnej skórze i wie, że o wszelkich wyprawach z przyjaciółmi zawsze trzeba mówić mamie.
Książkę polecam przedszkolakom oraz uczniom pierwszych klas szkoły podstawowej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz