czwartek, 24 września 2015

Anna Heine "Uczę się alfabetu. Od A jak antylopa do Z jak zebra" il. Patrycja Gazda, Marcin Południakhttp://siedmiorog.pl/ucze-sie-alfabetu-plakat-2975.html
Anna Heine, Uczę się alfabetu. Od A jak antylopa do Z jak zebra, il. Patrycja Gazda, Marcin Południak, Wrocław „Promocja” 2014
Nauka czytania i pisania to długotrwały proces. Zapamiętanie wielu znaków, które później układają się w znaczące słowa wydaje się dzieciom skomplikowane i trudne. Proces ten jednak może być przyjemny dzięki różnorodnym pomocom dydaktycznym. „Uczę się alfabetu. Od A jak antylopa do Z jak zebra” to zeszyt ćwiczeń uzupełniający książeczkę „Alfabet” Basi Badowskiej zawierającą proste rymowanki (u nas miała ona bardzo duże powodzenie). Ćwiczenia zawierające plakat z literami bazują na czytance i ją wzbogacają przez zadania kształtujące umiejętności ważne w nauce pisania oraz spostrzegawczość.
Zeszyt ćwiczeń wydawnictwa Promocja „Uczę się alfabetu” zachęca dzieci do kolorowania, pisania, pozwala utrwalić wiedzę. Plakat można wykorzystać do powieszenia w pokoju. Zabawa z plakatem polega na pokazywaniu przez dziecko literek i mówieniu przez rodzica, jaka to litera. Można też zrobić kartony z literkami, uzbroić się w klocki z literkami (dziecko rzuca takim klockiem, mówi jaka to litera i pokazuje ją na plakacie) lub puzzle i zadanie dziecka polega na dopasowaniu liter z pomocy do liter na plakacie. Na kolejnym etapie nauki rodzic każe dziecku wskazać konkretną literkę. Jeśli dziecko robi to bez błędów mamy pewność, że opanowało już wszystkie znaki.
Zeszyt ćwiczeń polecam wszystkim przedszkolakom oraz uczniom pierwszej klasy szkoły podstawowej. Przyjdzie on z pomocą rodzicom, którzy nie mają czasu lub możliwości na wymyślenie zabawy opartej na nauce.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz