wtorek, 8 września 2015

Heathem Nuhfer "My Littre Pony. Przyjaźń to magia. Tom 2" il. Amy Mebbersonhttps://sklep.egmont.pl/komiksy/humor/p,moj-kucyk-pony-przyjazn-to-magia-tom-2,11178.html
Heathem Nuhfer, My Littre Pony. Przyjaźń to magia. Tom 2, il. Amy Mebberson, Warszawa „Egmont” 2015
„My Littre Pony. Przyjaźń to magia” jest serialem animowanym dla dzieci. Młodzi widzowie lubią go za elementy humorystyczne, przesłanie i naukę. Przez starszych widzów lubiany za animację opartą na Adobe Flash, gadżety, memy.
Akcja serii „Przyjaźń to magia” toczy się wokół Twilight Sparkle – bardzo lubianego przez nas jednorożca uczącego się magii. Ucząca się pod okiem księżniczki Calestii młoda adeptka ma za zadanie nawiązać przyjaźń, pokonywać trudności oraz rozwijać umiejętności. To sprawia, że każdy odcinek kończy się interesującym przesłaniem dla dzieci. Dużym minusem jest spora dawka brutalności, które w moim pokoleniu w bajkach były obecne i nikt specjalnie się tym nie przejmował. Zauważyłam, że przedszkolaki bardzo lubią ten serial, dlatego też próbowałyśmy go oglądać.
Ola niedługo skończy 4 lata i niejednokrotnie bawiła się figurkami kucyków Pony, jednak nigdy nie chciała oglądać bajek. Obie zgodnie uznałyśmy, że jeszcze na nie za wcześnie, ponieważ jak na Oli wrażliwość są zbyt brutalne. Mimo tego stwierdziłam, że zerkniemy do komiksu o kucykach „Przyjaźń to Magia”. O ile okładka Olkę przyciągnęła to środek już nie bardzo ze względu na koszmary dręczące urocze koniki. Fabuła jest dość ponura, pełna strachu, ale wydźwięk piękny: dzięki prawdziwej przyjaźni możemy znieść nawet największe trudy. To, że w najgorszych etapach swojego życia możemy liczyć na innych, mamy z kim przeżywać szczęście, smutek, gniew sprawia, że zaczynamy cenić innych. Tak jest i w przypadku kucyków. Niebezpieczeństwo uzmysławia im jak bardzo ważne są dla siebie. Poczucie szczęścia z powodu przyjaźni sprawia, że pokonują ciemności. Jest to pięknie dosłownie zobrazowana metafora pokazująca jak bardzo przyjaźń nas rozświetla.
Komiks „My Litte Pony: Przyjaźń to magia” polecam przedszkolakom oraz uczniom pierwszych klas szkoły podstawowej. Jest to dobry sposób, aby zachęcić swoje pociechy do czytania oraz odciągnąć od telewizji. W naszym przypadku jest to powrót od czasu do czasu do przeglądania stron z kucykami oraz częstsze zabawy znanymi bohaterami.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz