poniedziałek, 7 września 2015

"Mandala antystresowa. Fraktalna geometria piękna" il. M. Gawrońska, A. Mieleszyńskihttp://siedmiorog.pl/mandala-antystresowa-fraktalna-geometria-piekna.html
Mandala antystresowa. Fraktalna geometria piękna, il. M. Gawrońska, A. Mieleszyński, Wrocław „Siedmioróg” 2015
Wzory geometryczne, motywy kwiatów oparte na symetrii i wielość elementów sprawiają, że kolorowani dla małych i dużych cieszą się sporym powodzeniem. Zwykle ludzie w nich rysują. U nas mają nieco inne zastosowanie: są wyklejanko-malowankami.
Zabawę z kolorowankami posiadającymi wiele elementów szczególnie polecam dzieciom i dorosłym, których terapia przewiduje częste prace z miękkimi i płynnymi materiałami.
Ja z córkę staram się najpierw wielobarwnie obkleić wzory, wzbogacić wypukłościami, a następnie malujemy farbkami. Wypustki powstałe przez naklejenie plasteliny sprawiają, że struktura malowanej powierzchni wymaga ciągłych zmian w pracy, przez co urozmaicamy pracę ćwicząc motorykę małą i dużą. Taka zabawa pozwala rozwijać wyobraźnię przestrzenną.
Książkę szczególnie polecam przedszkolakom, uczniom oraz dorosłym, którzy są cierpliwi i potrafią nad jedną pracą dłużej się skupić.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz