Etykiety

czwartek, 21 grudnia 2017

Maeve Binchy "Droga do Tary"

Droga do Tary - Maeve Binchy

wydawnictwo: Prószyński i S-ka 2007

tytuł oryginału: Tara Road
język oryginału: angielski
oprawa miękka
liczba stron: 792
Główne miejsce akcji to tytułowe Tara Road, przy której stoi wymarzony dom Rii (skrót od Marii) i Dany’ego. Główna bohaterka poznała swojego przyszłego męża w pracy, w której była doradcą nieruchomości. Biedny młodzieniec i panienka nie mają widoków na wygodne życie. Są jednak bardzo zaradni, dzięki czemu zostają właścicielami drogiej posiadłości wiktoriańskiej w drogiej dzielnicy Dublina.
Żywa, sympatyczna i otwarta pani domu mimo porzucenia pracy dla dzieci prowadzi bardzo aktywne życie. Czasami ma się wrażenie, że większość akcji toczy się w jej wygodnej kuchni pełnej ciepłych domowych aromatów. Problemem w tym idyllicznym świecie są mężczyźni, którzy zdradzają. Kobiety jednak trzymają się razem i mimo kamuflowaniu błędów mężów koleżanek są wobec siebie bardzo wyrozumiałe i ciepłe.
Obszerna książka zawiera liczne opowieści z różnych etapów życia małżeństwa: od kwiecistej młodzieńczej miłości, wychowanie dzieci po przełomowy kryzys, który staje się przyczyną wyjazdu Riji do innego kraju oraz przyjazdu innej kobiety na Tara Road.
Jak wszystkie inne książki Maeve Binchy „Droga do Tary” jest prostą opowiastką o prostych ludziach. łatwy i opisowy język pozwala przenieść się do innego świata, świata, do którego prowadzi wiele dróg.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza