Etykiety

niedziela, 31 marca 2019

„Módlmy się z Chrystusem, Maryją i świętymi przez cały rok”


Po modlitewnik „Módlmy się z Chrystusem, Maryją i świętymi przez cały rok” sięgnęłam ze względu na mamę, która jest osobą wierzącą i jest w takim okresie swojego życia, że potrzebuje wiary w cud. W tym ma jej pomóc modlitwa, w której moc wierzy. Obszerna książka zapowiadała się na publikację z nieco większą czcionką (przynajmniej taką standardową, jak w powieściach), ale niestety okazało się, że jest dużo mniejsza, przez co na pewno wiele osób nie będzie mogła z niej korzystać.
Założenie modlitewnika zawsze jest takie, aby nie czytać go od deski do deski, ale by znaleźć w nim potrzebne modlitwy i im poświęcić swój czas. I tak jest i tu. Różnica między tą publikacją, a podobnymi do niej polega na tym, że tu na każdy dzień mamy inna modlitwę, inną opowieść o świętym i inne rozważania. Na początku znajdziemy modlitwy codziennie, czyli te najlepiej nam znane: od znaków krzyża, przez modlitwy pańskie, pozdrowienia anielskie, akty, cnoty, sakramenty, przed rachunkiem sumienia, anioł pański, codzienne rachunki sumienia, ważniejsze psalmy, różnego rodzaju litanie, modlitwy do świętych i Maryi, a nastąpienie przechodzimy do modlitw na każdy dzień. Rok tu jest zgodny z obowiązującym kalendarzowym, a nie liturgicznym, co ma swoje zalety. Niektóre dni mają odesłania na inne strony, na których już zawarto modlitwy związane z określonym świętem. Codzienne rozważania, będące modlitwami skupione są wokół dokonań świętych, tego, w jaki sposób my możemy czcić Boga, stawać się każdego dnia lepszymi, w jaki sposób unikać grzechów. Na końcu publikacji znajduje się spis treści i miejsce na własne zapiski.
Całość interesująca i pomagająca w codziennej modlitwie. Ja mam jednak parę zastrzeżeń i dotyczy to wspomnianej czcionki, która mogła być większa i grubości papieru. Mimo tych (dla niektórych bardzo istotnych) mankamentów książka jest bardzo dobrze zszyta i oprawiona w solidną okładkę, dzięki czemu jest trwała i estetyczna. Będzie to doskonały prezent dla dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej, bierzmowania lub jako prezent dla osób wierzących. Na pewno taka publikacja bardzo ucieszy.
Polecam również

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz