Etykiety

niedziela, 31 marca 2019

Dorota Wellman "I ty możesz być modelką!"


„Nie ma kobiet brzydkich, są tylko kobiety zaniedbane” – przekonuje stara życiowa mądrość, która tak bardzo weszła w nasze życie, że zapominamy, że jej autorką była Coco Chanel, jedna z najbardziej znanych projektantek, kobieta, która zrewolucjonizowała damską garderobę, zaprojektowała stroje odpowiednie do nowego, aktywnego stylu życia. Niby wszyscy zgadzamy się z jej tezą, ale jakoś nie bardzo wychodzi nam ona w praktyce, a z drugiej strony widzimy jak brzydkie kaczątka stają się łabędziami za sprawą prostych trików. I właśnie z tego powodu takie programy jak „Chcę być piękna” i o wszelkich metamorfozach cieszą się dużym powodzeniem. Bo która z nas nie chce być piękniejsza i pewniejsza siebie? Nawet te bardzo piękne widzą jak wiele jest w nich do poprawienia. Właśnie dla tych wszystkich kobiet skierowana jest książka Doroty Wellman „I ty możesz być modelką!”.
Jeśli w tej publikacji oczekujecie znaleźć gotowe przepisy na bycie piękniejszą to na pewno się zawiedziecie. Jeśli szukacie wskazówek, w jaki sposób podkreślać swoje atuty, dobierać odzież i myśleć o sobie oraz swoim życiu tona pewno jest to książka dla Was. Dorota Wellman zabiera nas w swój niedoskonały świat. Jest jedną z tych charyzmatycznych dziennikarek, które wcale nie muszą mieć idealnego ciała i odpowiedniego wzrostu, aby zyskać sympatię widzów. Dobrze dobrana fryzura, stroje dostosowane do jej rozmiarów, podkreślające jej zalety i duża dawka pozytywnego myślenia, spojrzenia na świat z perspektywy osoby, która wie, czego chce od życia. Ta znana dziennikarka udowadnia wszystkim, że wiele zależy nie od gabarytów, ale tego jak o nich myślimy, w jaki sposób postrzegamy siebie. Jeśli jesteśmy dumne z tego jak wyglądamy, akceptujemy mankamenty i potrafimy pokazać zalety to jest to dobry krok do tego, abyśmy zostały cenione jako piękne.
Dorota Wellman do swojej akcji pokazywania każdej kobiecie, że jest piękna i wartościowa zaprasza znane nam z różnych aktywności kobiety: Martę Klepkę (dyrektorka hotelu), Kalinę Białek (dziennikarkę), Agnieszkę Korczyńską (wydawcę), Renatę Bogiel-Mikołajczyk (dyrektorkę marketingu w wydawnictwie). Opowieść o pięknie nie zaczyna się od strojów, ale od pokazania jak bardzo ważna w życiu jest samoakceptacja, lubienie siebie. Dowiemy się też jak niezwykle ważne jest utrzymywanie relacji międzyludzkich, rozmowy o wszystkim, dzielenie się swoimi troskami i radościami, ale też zwyczajnymi spostrzeżeniami w czasie babskich spotkań, z których nie można zrezygnować.
Dorota Wellman pokazuje nam także jak ważne jest kultywowanie wolnej chwili dla siebie, dbanie o to, aby mieć czas na relaks, swoje zainteresowania, aktywność, która sprawia nam przyjemność, odskocznię od codziennych obowiązków. Nie zabraknie też oczywiście wyjaśnienia, dlaczego umiejętność odmowy jest jedną z ważniejszych, które musimy posiąść. Do tego podpowiedź, w jaki sposób przypominać sobie o swoich celach, w jaki sposób do nich dążyć, dlaczego należy się nam szacunek i jak ważne jest pozbycie się kompleksów.
W książce „I ty możesz być modelką!" nie zabraknie też miejsca na refleksje dotyczące przyjaźni, niesienia pomocy, różnych okresów w naszym życiu, łapania szans od losu, podejmowania działania, relacji z mężczyznami, hejtu, przejmowania się ocenami otoczenia, dążenia do zmian, skrupulatniejszego pamiętania komplementów zamiast krytyki, codziennej aktywności, zapału do pracy oraz oczekiwania od życia dobrych rzeczy, także nierozpamiętywania tego, co nam w życiu nie wyszło tylko wyciągania z tego wniosków i podejmowania nowych aktywności. Kiedy już czujemy się podbudowane psychicznie przychodzi czas na konkretne działania w okolicach szafy. Styliści pomogą i podpowiedzą, w jaki sposób dobrać bieliznę, gdzie szukać porady, jak dostosować ubrania do naszej budowy ciała, a następnie w jaki sposób upiększyć się makijażem oraz odpowiednio dobraną fryzurą.
W książce znajdziemy bardzo wiele zdjęć, minimum tekstu i konkretne rady zebrane w całość, dzięki czemu nie musimy przeszukiwać dziesiątek stron internetowych. Dużym plusem jest wprowadzenie, w którym autorka pokazuje jak wiele zależy od naszego myślenia. Polecam każdej kobiecie, która chce zmienić się na wiosnę.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz