Etykiety

środa, 23 lipca 2014

puzzlowe przebieranki

Nauka dopasowywania elementów jest bardzo ważna dla dzieci od kilku miesięcy. Im wcześniej dziecko nabędzie tę umiejętność tym wcześniej będzie mogło wchodzić w samodzielne wykonywanie wielu czynności. Opanowanie umiejętności motorycznych jest też ważna w nauce mówienia. Bardzo dobrym pomysłem jest łączenie układanek z ubrankami. Dziecko uczy się nie tylko dopasowywać, ale też poszczególnych części garderoby. Na rynku zabawek jest wiele takich. My mamy misia – chłopca do ubierania. Drewniane pudełko, którego zamknięcie ma wydrążony kształt misia, zawiera kilka główek, korpusów i nóg. Dziecko musi dopasować elementy stroju do siebie i dać dowolną główkę z przedstawionymi emocjami. Zimą miś w stroju kąpielowym może być smutny, ponieważ mu za zimno, a latem w kurtce i szaliku… Możliwości istnieje wiele.

Te układanki są dla dzieci, które już opanowały chwytanie elementów układanek z wypustkami.

„Play me” oferuje jeszcze inne kombinacje: dwa misie, misie rodzice z dzieckiem, miś dziewczynka. Ja troszkę żałuję, że nie mamy dwóch misiów, ponieważ to troszkę utrudnia układanie, a moja córka już jest na tyle duża, że jeden miś to zdecydowanie za mało, ale czasami jeszcze daje się namówić na rozkładanie elementów i ich dopasowywanie.
Wielkim plusem tej zabawki jest drawniany pojemniczek na elementy, dzięki czemu nie muszę ich po spkończonej zabawie ciągle szukać pod łóżkiem tylko chowany do pudełka i odkładamy na regał.

1 komentarz:

  1. Widziałam u siebie w mieście w sklepie tylko takie pojedyncze. Te trzy to chyba będę musiała przez internet kupić. Syn na dopiero 2 lata, więc pobawi się nimi troszkę.
    Czekam na kolejne opinie o zabawkach. Ja jak wchodzę do sklepu czuję się zagubiona. Wszystko fajne, a jak człowiek wraca do domu to dziecko bawi się maksymalnie godzinę i przez tydzień leży w kącie.

    OdpowiedzUsuń