Etykiety

niedziela, 24 lipca 2022

Przygody Misia Paddingtona. Moje pierwsze zadania do wyklejania. Zawody


Od jakiegoś czasu w naszym domu miś Paddington cieszy się sporym powodzeniem. I właśnie z tego powodu sięgamy po publikacje z tym bohaterem pozwalające nam na wprowadzenie dziecka w świat słów, zachęcić do mówienia, komunikowania się. Właśnie z dwóch ostatnich powodów sięgamy po książeczki skierowane dla przedszkolaków. Zadania są w nich proste, pozwalają rozwijać koncentrację, logikę i poszerzają zasób słów. Tak jest też z serią „Moje pierwsze zadania do wyklejania”, w której znajdziemy publikacje ze Smerfami i ze Super-pets oraz ze wspomnianym Paddingtonem. Z ostatnim z bohaterów mamy aż trzy publikacje do wyboru (a raczej zakupienia wszystkich, bo każda wprowadza w inny obszar): ogólnie zadania, zeszyt poświęcony podróżom i zawodom.
D

o nas trafił miś właśnie z powodu obecnej fascynacji bohaterem, któremu przytrafiają się dziwne rzeczy, ale też mamy okazję wiele się od niego nauczyć. W każdej publikacji poza misiem spotkamy innych bohaterów książeczek i serialu animowanego. A wszystko to przy okazji wykonywania różnorodnych ćwiczeń, w których trzeba wykorzystać naklejki, które świetnie zachęcają dzieci do wyklejania.
W tomie poświęconym zawodom oczywiście poznamy zajęcia bohaterów. Dowiemy się, jakie zawody wykonują, na czym one polegają. Przy okazji ćwiczymy spostrzegawczość i motorykę, ponieważ dziecko musi przykleić naklejki w wyznaczonych miejscach. Widzimy jak miś pomaga swoim przyjaciołom: zbiera papierki po lodach, szuka różnic w ilustracjach, uczy się nazw instrumentów i naśladuje ich odgłosy, koloruje słoik z ulubionym dżemem, układa jedzenie, przyrządza smaczne jedzenie, sprząta, czaruje, porządkuje narzędzia, kopie tunel, posługuje się wykrywaczem metalu, opiekuje rannym ptakiem, gasi pożary, tapetuje, czyści rower, szuka skarbów, działa charytatywnie. Widzimy też, że te same osoby mogą wykonywać bardzo różnorodne prace, angażować się w różne sprawy.
Ćwiczenia zdecydowanie wspierają rozwój poznawczy przedszkolaków. Oprócz dobrej zabawy dziecko u boku misia rozwija myślenie logiczne, uwagę, spostrzegawczość, koncentrację, motorykę małą i koordynację. Kolorowe ilustracje i spora ilość naklejek zdecydowanie zachęca do pracy. Do tego każda strona jest pretekstem do opowiedzenia przygód, przypomnienia sobie wyzwań, jakim sprostał miś.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz