niedziela, 6 kwietnia 2014

Asia Olejarczyk "Mikrulki"

http://mikrulki.wix.com/mikrulki
Asia Olejarczyk, Mikrulki, il. Kamila Strzeszewska, Gdynia "novae res" 2014
 Małe stworzonka (zagubione zabawki?)  są mieszkającymi w dziurze  mikrulkami, które nie oglądają świata. Jedyna przestrzeń, z jaką mają do czynienia to ciemny kąt, w którym nie widać nawet kolorów czy kształtów. Wiedzą o swoim istnieniu dzięki widzeniu szarych zarysów i wymianie zdań. Łączy ich miejsce pobytu i wspólny przyjaciel (Nabrdalik), który jest niepoprawny, ponieważ pozwala sobie na podróże, które ich przerażają. Pod jego wpływem wszyscy wychodzą z dziury i z różnej perspektywy zwiedzają inny świat: pełen kolorów, światła, dużych sprzętów. W tym świecie odkrywają własne kształty, kolory, inność, wady, zalety. Przestają być anonimowi i bezosobowi.
Opowieść pozwoli na nowo zaczarować przedszkolakom odczarowany przez poznanie świat. Otoczenie nabierze tajemnic, a otoczenie na nowo zacznie zadziwiać. Cała akcja dzieje się w ramach jednego pomieszczenia, które intryguje swoją niezwykłością.
http://mikrulki.wix.com/mikrulki
Książeczka posiada bardzo proste obrazki, które sprawiają malowanych przez dziecko, przez co świat liter jest dodatkowo zaczarowany przez ilustracje.
„Mikrulki” polecam przedszkolakom i dzieciom w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Plastyczny język i brak opisów wprost pozwolą dzieciom rozwijać wyobraźnię
Książka została przekazana przez wydawnictwo novae res, jako nagroda w konkursie dla dzieci.
http://novaeres.pl/katalog/tytuly
 

1 komentarz: