czwartek, 7 czerwca 2018

"Szpiedzy, których przyniosło ocieplenie. Afera Nord Stream" Jens Høvsgaard

KORUPCJA – SZANTAŻ - SZPIEGOSTWO
Sensacyjna historia budowy gazociągu Nord Stream  na dnie Bałtyku
Szpiedzy, których przyniosło ocieplenie,to opowieść o tym, jak Władimir Putin przy pomocy grupy byłych agentów KGB i Stasi korumpował, śledził i szantażował polityków wysokiego szczebla, w tym premierów Szwecji, Finlandii, Niemiec i Danii, którzy w efekcie sprzedali się Rosji dla osiągnięcia  korzyści politycznych lub osobistych.
Książka dokumentuje również, w jaki sposób premier Danii, Lars Løkke Rasmussen, i inni zachodni politycy zatuszowali mętny krok geopolityczny, przedstawiając to jako zabezpieczenie dopływu ciepła do domów w Zachodniej Europie. Dzięki szeroko zakrojonym badaniom i gromadzeniu informacji zarówno z dostępnych, jak i tajnych źródeł, autor opowiada również o wczesnej działalności Putina w Sankt Petersburgu oraz o jego działalności jako szpiega w Niemczech Wschodnich gdzie nawiązywał kontakty, które nadal podtrzymuje.
Jens Høvsgaard (ur. 1956) jest autorem i dziennikarzem śledczym.  Został kilkakrotnie wyróżniony duńskimi nagrodami oraz nominowany za demaskowanie handlu kobietami i dziećmi w 2006 roku do nagrody Cavling dla najlepszego duńskiego dziennikarza. Napisał też książkę "Sprzedane na seks". Jego książka Tyle kosztuje królestwo z 2012 roku spotkała się z dużym zainteresowaniem i przyczyniła do pozbawienia norweskiego domu królewskiego dotacji od sponsorów i usług z sektora prywatnego; pracował dla wielu duńskich i zagranicznych mediów, w tym TV2 i CNN, zdobył także popularność jako autor odczytów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz